Site icon GEO Polityka

Rosja przygotowuje brutalne ataki: które miasta są szczególnie zagrożone

Twitter LinkedIn

Ekspert wojskowy Aleksander Kowalenko wymienił miasta, które w najbliższej przyszłości będą głównym celem Federacji Rosyjskiej.

Taką informację podał „Wielki Lwów”, podaje URA-Inform.  

Rząd Ukrainy wzywa swoich obywateli, aby nie ignorowali sygnałów nalotów i natychmiast rozpoczęli poszukiwania schronienia. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę możliwe próby nasilenia ataków przez okupantów na miasta.

Analityk wojskowo-polityczny z „Informacyjnego Oporu”; Aleksander Kowalenko ostrzega, że ​​szczególnie zagrożone są takie miasta jak  Dniepr, Charków, Zaporoże i Odessa.

„Wróg może atakować Kijów rakietami, ale obrona przeciwlotnicza jest jedna z najlepszych nie tylko na Ukrainie, ale w całej Europie. Dzięki temu Kijów jest najbezpieczniejszym miastem w kwestiach obronnych” – stwierdził analityk wojskowy

Kowalenko podkreślił, że Dnieprowi, Charkowie, Zaporożu i Odessie brakuje pełnoprawnego, najnowocześniejszego sprzętu technologicznego systemu obrony powietrznej. Wynika to z faktu, że nasi partnerzy nie zapewniają wystarczających środków w zakresie obrony powietrznej na różnych poziomach i funkcjach.

Niemniej jednak to właśnie te osiedla są obiektem szczególnego zainteresowania okupantów. Według niego przede wszystkim potrzebujemy kompleksów dalekiego zasięgu, takich jak Patriot czy SAMP-T.

&Z tego powodu w nad miastami nie można zestrzelić rakiet „X-22”; i ‚X-32’, ‚9M723’, ‚9M728’, ‚P-800’; i koreański „KN-23” – powiedział ekspert wojskowy.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że NATO jest gotowe zestrzelić rosyjskie rakiety : jaką decyzję podjęli do najbliższych krajów.

Źródło informacji

Exit mobile version