Porażka w ostatniej serii: wyłoniono mistrza Ukrainy w hokeju na lodzie

"Falcon” zdobył 15. tytuł w historii, aktualizując własny rekord.

Kijów Sokół został mistrzem Ukrainy w hokeju na sezon 2023/24. W finale play-off stołeczny klub okazał się silniejszy od Kremenczuga.

W czwartym meczu finałowej serii Sokoły pokonały swojego przeciwnika na wyjeździe wynikiem 3:2 .

< p>Mecz rozpoczął się 28 marca, jednak w trzeciej kwarcie przy wyniku 3:1 na korzyść drużyny z Kijowa został przerwany z powodu nalotu. Ponieważ przerwa się przedłużała, postanowiono zakończyć mecz 29 marca.

W finałowej partii „Kremenczug” zdołał zmniejszyć różnicę do minimum, jednak drużynie zabrakło sił na więcej .

W rezultacie „Sokół” wygrał czwarty z czterech meczów finałowej serii (4:0) i zdobył tytuł mistrzowski.

Dla kijowskiego klubu jest to 15. mistrzostwo w historii i trzeci z rzędu.

W zeszłym sezonie Sokół w finale także pokonał Krzemieńczuga, ale zrobił to dopiero w drugiej dogrywce decydującego meczu.

A zatem Sokół zaktualizował swój własny rekord liczby zdobytych mistrzostw Ukrainy. Druga najbardziej utytułowana drużyna w kraju, Donbas, ma osiem tytułów mistrzowskich.

Z kolei Kremenczug został srebrnym medalistą Mistrzostw Ukrainy. W historii tego klubu jest jeden tytuł mistrzowski zdobyty w sezonie 2019/20.