Site icon GEO Polityka

Gabinet Ministrów wydał ważne oświadczenie w związku z uderzeniami w sektor energetyczny Ukrainy

Ukraińców, przedstawicieli właścicieli i firm prywatnych poproszono o nieudostępnianie ważnych informacji mowa o instalacji systemu energetycznego na masowe ataki mszyc ze strony Rosji.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina w wiadomości do Ministerstwa Energii na Facebooku.

Gabinet Ministrów zwrócił się do organów władzy państwowej i organów samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw państwowych i prywatnych, przedsiębiorstw, przedstawicieli sektora publicznego, ekspertów, a także zwykłych Ukraińców. W związku z wzmożeniem ostrzału Ukraińcy proszeni są o:

Ministerstwo Energii twierdzi, że ujawnienie cennych informacji stwarza zagrożenie, gdyż wywiad wroga pracuje na wrażliwych źródłach informacji.

„Nie podawaj wrogowi cennych informacji typu: „Na pewno będziemy ciężko pracować aby dalej koordynować nasze działania i planować nowe ataki.” – wykrzyknęli Ukraińcy.

Ostrzał Ukrainy 29

W nocy 29 stycznia Rosjanie wystrzelili 60 dronów kamikadze i 39 rakiet różnego typu Ukraina. Obrona przeciwlotnicza zdołała zniszczyć 56 dronów i 29 rakiet.

Uderzenie głową wroga było skierowane na obiekty energetyczne. Wygląda na to, że Rosjanie zaatakowali trzy TPP na Ukrainie, w wyniku ataku sprzęt został poważnie uszkodzony.

Atakowano także obiekty infrastruktury krytycznej w obwodach dniepropietrowskim, czerkaskim, lwowskim i iwanofrankowskim.< /p>

Przeczytaj więcej o dziedzictwie ataku wroga w materiale RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na RBC-Ukraina. kanał w Telegramie.

Exit mobile version