Site icon GEO Polityka

Dla kogo kefir jest przeciwwskazany i dlaczego nie pomaga schudnąć?

To bardzo zdrowy napój dla naszego zdrowia, ale należy go pić w ograniczonych ilościach, dlatego.

Lekarze przestrzegają, że nie należy eksperymentować na sobie i schudnąć za pomocą kefiru. Ponieważ w ten sposób możesz poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Poza tym nie każdy może pić ten napój, chociaż niewątpliwie jest on niezwykle korzystny dla organizmu. Powiemy Ci, jakie są zalety kefiru, kto nie powinien go pić i dlaczego nie pomaga w odchudzaniu.

Jakie są zalety kefiru: wyjaśnienia lekarzy

  • Kefir jest bogaty w białko, beta-karoten, aminokwasy oraz witaminy A, C i z grupy B. Napój zawiera także magnez, wapń, sód, potas, fosfor. Dlatego kefir może poprawić naszą wydajność, wzmocnić układ odpornościowy oraz poprawić elastyczność skóry i włosów.
  • Szklanka kefiru zawiera 250 mg wapnia, dlatego jest bardzo przydatna dla osób starszych, mających problemy z tkanką kostną i stawami.
  • Dzięki zawartości bakterii fermentowanego mleka, kefir korzystnie wpływa na pracę jelit mikroflora, usprawniająca procesy trawienne.
  • li>

  • Kefir dobrze działa na układ nerwowy, zmniejsza drażliwość, łagodzi stres, napięcie i szybko przywraca siły.
  • Kto nie powinien pić kefiru: co to jest szkodliwość napoju

  • Kefiru nie należy pić przy dysbakteriozie, chorobach wątroby, cukrzycy, chorobach autoimmunologicznych i alergicznych, zaparciach.
  • Lekarze nie zalecają picia kefiru osobom z nadkwaśnością żołądka i dwunastnicy, zapaleniem błony śluzowej żołądka i zapaleniem trzustki .
  • < li>Nie zaleca się stosowania kefiru u małych dzieci poniżej 6. roku życia, ponieważ może on podrażniać błony śluzowe.

  • Kefir, podobnie jak wszystkie produkty mleczne, jest produktem silnie alergizującym pić, więc koniecznie sprawdź, czy nie jesteś na niego uczulony.< /li>

    Ile kefiru możesz pić dziennie

    Lekarze zalecają picie nie więcej niż 2 szklanek kefiru dziennie. Regularne przedawkowanie może prowadzić do dodatkowych kilogramów i otyłości.

    Jeśli dana osoba ma wysoki poziom cukru we krwi, należy ograniczyć spożycie kefiru i pić nie więcej niż 80 gramów dziennie. W przeciwnym razie poziom insuliny może wzrosnąć, zapoczątkowując proces otyłości.

    Dlaczego kefir nie pomaga schudnąć

    Lekarze zauważają, że przestrzeganie diety kefirowej jest odstępstwem od nawyków żywieniowych, co może prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji. Na przykład możesz przybrać na wadze, a nawet wywołać otyłość, jeśli masz do tego skłonność. Ponadto nadmierne spożycie kefiru będzie miało niekorzystny wpływ na jelita i żołądek.

    Lekarze zauważają, że kefir nie zaspokaja głodu, wręcz przeciwnie, napój pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Dlatego im więcej go wypijesz, tym więcej będziesz chciał zjeść. W żadnym wypadku nie należy stosować kefiru jako monodiety, ponieważ jest wysokokaloryczny i nie powoduje utraty wagi.

    tsn.ua

  • Exit mobile version