Site icon GEO Polityka

Christopher Nolan zostanie rycerzem: dlaczego tytuł zostanie przyznany poza harmonogramem

Christopher Nolan. Dzherelo: Instagram

Reżyser filmowy Christopher Nolan i jego żona, producentka filmowa Emma Thomas, otrzymają tytuł szlachecki i nagrodę damehood, mówi WomanEL.

Jak pisze BBC, tytuł przyznawany jest zwykle dwa razy w roku podczas ceremonii w Pałacu Buckingham. W Nowy Rok, a następnie w urodziny króla Wielkiej Brytanii Karola III, który wręcza nagrody.

Czasami zdarzają się jednak niewiarygodne wyjątki. Tytuł przyznawany jest poza „harmonogramem” za szczególne osiągnięcia związane ze sportem lub sztuką. Jest to jedno z najwyższych odznaczeń w Wielkiej Brytanii i jest zwykle przyznawane osobom, które wniosły znaczący wkład w swoją dziedzinę na poziomie krajowym.

Christopher Nolan i Emma Thomas. Źródło: Instagram

Małżonkowie gwiazd otrzymają nagrodę za znaczące osiągnięcia w kinie. Na 96. ceremonii rozdania Oscarów Oppenheimer Nolana zdobył siedem nominacji. Otrzymał także główną statuetkę dla najlepszego filmu.

Emma Thomas była producentem Oppenheimera. Para współpracowała także przy filmach „Tenet”, „Dunkierka”, „Interstellar”, „Batman – Początek” i innych.

Wcześniej rozmawialiśmy o filmach Christophera Nolana, które łamią wszelkie prawa czasu i liniowe opowiadanie historii.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version