Site icon GEO Polityka

Cashback od państwa: NBU liczy na wsparcie Mastercard w realizacji programu „Kup ukraiński”.

Narodowy Bank Ukrainy liczy na wsparcie techniczne przy realizacji programu Cashback na zakup ukraińskich towarów. O tym poinformował szef NBU Andrij Pyszny na swojej stronie na Facebooku.

< i>Przeczytaj kanał telegramu „Ministerstwo Finansów”: główne wiadomości finansowe

Wg do niego podczas spotkania z przedstawicielami Mastercard NBU omówił realizację ukraińskiego programu cashback „Kup ukraiński”.

„Mamy nadzieję na pogłębienie współpracy z Mastercard w tych obszarach i będziemy wdzięczni za wsparcie techniczne, ” – napisał Pyshny.

Zauważył, że poruszano także inne tematy, w tym kwestie poszerzania włączenia finansowego w celu zapewnienia nieprzerwanego dostępu obywateli do usług finansowych we wszystkich odległych, znajdujących się na pierwszej linii frontu i nieokupowanych regionach.< /p>

Kup ukraiński program

Przypomnijmy, że 26 lutego prezydent Władimir Zełenski podczas prezentacji platformy „Made in Ukraine” powiedział, że Ukraińcy będą mogli otrzymać rekompensatę za część płatności na towary i usługi produkowane na Ukrainie.

Według niego odpowiednie instrukcje dla rządu są w trakcie opracowywania tego programu i powinien on działać już w 2024 roku.

Według doradcy szefowej O P Darii Zarovnej wstępny mechanizm będzie podobny do tego, jaki był w przypadku karty „Wsparcie”, czyli mogłaby to być wirtualna karta w banku. Środki możesz wydawać wyłącznie na towary wyprodukowane na Ukrainie.

minfin.com.ua

Exit mobile version