Ukraińska młodzieżówka zniszczyła Szwajcarię i zakwalifikowała się do Euro 2024 (wideo)

Drużyna Dmitrija Michajlenki wygrała swoją grupę, zdobywając trzy zwycięstwa w trzech meczach.< /strong>

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy (U-19) pokonała reprezentację Szwajcarii w ostatniej trzeciej rundzie rozgrywek elitarnej rundy kwalifikacji do Euro 2024. Mecz w Skopje zakończył się wynikiem 3:0.

Ukraińcy i Szwajcarzy podeszli do bezpośredniego spotkania z po 6 punktami. Jednocześnie drużyna Dmitrija Michajlenki dzięki lepszej różnicy bramek zadowoliła się nawet remisem w meczu z „krzyżowcami”, aby utrzymać pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikować się do mistrzostw kontynentu.

Jednak „niebiesko-żółci” Z przeciwnikiem poradziliśmy sobie bardzo pewnie. Ukraińska drużyna po przerwie zdobyła wszystkie trzy gole. W 63. minucie Gennady Sinchuk otworzył wynik meczu, celnym strzałem z dryblingu w dalszy róg spoza pola karnego.

Pięć minut później Ukraińcy podwoili przewagę. Matwiej PonomarenkoPo zdobyciu bramki przez partnera wykorzystał błąd bramkarza drużyny przeciwnej, który puścił piłkę i z bliskiej odległości oddał strzał do pustej bramki.

W 78. minucie nasz zespół zdobył bramkę wynik porażający. Ponomarenko strzelił dublet – napastnik Dynama Kijów wygrał walkę w szwajcarskim polu karnym i głową skierował ją w lewy róg.

Tym samym ukraińska młodzieżówka wygrała swoją grupę, zdobywając maksymalnie możliwe 9 punktów, a zakwalifikowała się do Euro 2024.

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich meczach elitarnej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy nasza drużynapokonałaMacedonię Północną (2:0) ipokonałŁotwę (3:0). Tym samym różnica bramek, z jaką Ukraińcy zakończyli decydującą rundę kwalifikacji do mistrzostw kontynentu, wyniosła 8:0.

Finałowy etap Młodzieżowych Euro 2024 odbędzie się w dniach 15-28 lipca 2024 r. w Irlandii Północnej i będzie rundą kwalifikacyjną UEFA do Mistrzostw Świata 2025 (U-20).

Wcześniej informowano, że reprezentacja Ukrainy U-17 pokonała Słowację i dotarła do turnieju finałowego Euro 2024 .