Szóste zwycięstwo z rzędu: młodzieżowa drużyna Ukrainy pokonała Azerbejdżan w kwalifikacjach do Euro 2025 (wideo)

Podopieczni Unai Melgosy zostali jedynym przywódcą swojej grupy.

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy (U-21)pokonała reprezentację Azerbejdżanu w meczu 6. rundy fazy grupowej eliminacji do Euro 2025 . Mecz na Stadionie Olimpijskim w Baku zakończył się wynikiem 0:3.

W pierwszej połowie drużyna Unaia Melgosy dwukrotnie trafiła do bramki przeciwnika. W 25. minucie wynik otworzył Aleksander Jacyk, strzelając zza pola bramkowego po dośrodkowaniu Ilji Krupskiego z prawej flanki.

W 40. minucie „Niebiesko-żółci” umocnili swoją przewagę. Oleg Ocheretkoprzyjął podanie od Maxima Bragara, w polu karnym umiejętnie poradził sobie z obroną gospodarzy i posłał piłkę do bramki.

Po przerwie Ukraińcy zdobyli trzecią bramkę. W 56. minucie Valentin Rubchinsky otrzymał rzut z głębi pola od Ocheretko i spokojnie pokonał bramkarza.

Przegląd meczu Azerbejdżan U-21 – Ukraina U-21

Dla ukraińskiej drużyny młodzieżowej jest to szóste z rzędu zwycięstwo w aktualnej selekcji do mistrzostw kontynentalnych; drużyna Melgosy wygrała wszystkie swoje mecze.

Dzięki zwycięstwu „niebiesko-żółci” (18 punktów) odzyskali wyłączne prowadzenie w grupie F i mają obecnie trzy punkty przewagi nad swoimi rówieśnikami z Anglii. Następne w tabeli są Serbia (10), Luksemburg (4), Irlandia Północna i Azerbejdżan (po 3 punkty).

Ukraińska młodzieżówka kolejne mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2025 rozegra w Wrzesień. Następnie drużyna Melgosy zmierzy się z Serbią (6 września) i Irlandią Północną (10 września).

Przypomnijmy, że w finałowej części Euro 2025 (U-21) rywalizować będzie 16 drużyn: Słowacja (gospodarz mistrzostw turnieju finałowego) i kolejnych 15 drużyn, które dołączą do niego na podstawie wyników selekcji (dziewięć zwycięzców grup, trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc i trzech zwycięzców play-offów, w których zagra sześciu zdobywców drugich miejsc).< /p>