Site icon GEO Polityka

Kiedy Ukraina będzie mogła otrzymać reparacje od Federacji Rosyjskiej: Ministerstwo Sprawiedliwości wydało nieoczekiwane oświadczenie

Twitter LinkedIn

Ukraina może otrzymać od Federacji Rosyjskiej reparacje za odbudowę jeszcze zanim kraj agresor zostanie pokonany na polu bitwy. I stanie się to historycznym precedensem w tym kierunku.

Taką informację przekazał Ukrinform, podaje URA-Inform.  

Takie oświadczenie złożył Minister Sprawiedliwości Ukrainy Denis Malyuska podczas dyskusji pt. „Zamrożone aktywa: zimny front wojny rosyjskiej z Ukrainą”; w Brukseli.

Urzędnik odpowiedział w szczególności na pytanie o możliwość, z prawnego punktu widzenia, pobrania od państwa agresora reparacji jeszcze przed jego porażką w wojnie.

„Rosja jeszcze nie przegrała”, „Rosja jeszcze nie przegrała”, i to prawda. Nie oznacza to jednak, że nie możemy otrzymać odszkodowania za wyrządzone szkody i zadośćuczynienia. Będzie to dość wyjątkowy przypadek w historii wojen – otrzymać odszkodowanie w czasie wojny, a kraj nie zapłaci odszkodowania, przegrywając tę ​​wojnę. Technicznie rzecz biorąc, nie ma żadnych przeszkód w otrzymaniu takiego odszkodowania’, ‚ powiedział.

Z międzynarodowego punktu widzenia, zdaniem Malyuskiej, lepszym rozwiązaniem byłoby zapłata Ukrainie od Rosji odszkodowania za wyrządzone szkody. Nie tylko ograniczy to zasoby kraju agresora i jego zdolność do prowadzenia wojny, ale stanie się elementem odstraszania dla innych reżimów totalitarnych.

& #171;W związku z utworzeniem trybunału lub innego mechanizmu międzynarodowego: „ nie widzimy, że jest to konieczne. W wielu krajach wystarczające będzie zastosowanie ustawodawstwa krajowego. Zakładamy, że zostanie zawarte jakieś porozumienie międzynarodowe, ale głównie dotyczące mechanizmu podziału tego rodzaju aktywów. Musimy stworzyć fundusz kompensacyjny, — To jest historia, która rozpoczęła się już wraz z utworzeniem rejestru wyrządzonych szkód”, „ podsumował Denis Malyuska.

Przypominamy, że wcześniej informowaliśmy o pomocy dla Ukrainy ze Stanów Zjednoczonych: spiker Johnson wydał zachęcające oświadczenie.

Źródło informacji

Exit mobile version