Site icon GEO Polityka

Budanov: Rosjanie próbują „odmienić” Węża, ale jest to nierealne

Rosyjscy okupanci nie pozbawiają planów odzyskania ukraińskiej wyspy Węży, regularnie atakują rakietowo i ataki bombowe.

RBC-Ukraina relacjonuje to z wywiadu szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Kirila Budanowa w ramach projektu dokumentalnego „GUR. Bitwa morska” w dniu na antenie ogólnokrajowego teletonu.

„Regularnie przeprowadzaj ataki rakietowe i bombowe. Informacje przeszły kilka razy i otrzymaliśmy potwierdzenie podobnej operacji, którą przeprowadziliśmy we właściwym czasie”, powiedział Budanov.

Prote, jego słowami, na pieniądzach nie da się zarobić.

„Chociaż nie mogli tu śmierdzieć, to już nierealne jest wybicie garnizonu z wyspę” – powiedział oficjalny GUR.

Zgadnijcie, co 30 czerwca 2022 roku rosyjscy eksterminatorzy pozbawili wyspę Węży. Po udanej akcji armii ukraińskiej wróg szybko ewakuował nadwyżki do garnizonu. W rezultacie ZSU umożliwiło całkowite uwolnienie obwodu odeskiego od rosyjskich okupantów, uniemożliwienie Rosji wkroczenia na obszary chronione, a także otwarcie „korytarza zbożowego”.

Według GUR uwolnienie Żmijów od rosyjskich oparzeń W kilku etapach urodziło się 2022 dzieci.

Wcześniej informowano również, że w symboliczną datę, czyli 500 dni wojny na pełną skalę, prezydent Wołodymyr Zełenski przewodził Wężowi.

p>

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny w Rosji Przeczytaj przeciwko Ukrainie na kanale RBC Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version