Site icon GEO Polityka

Atak na Sewastopol i rosyjskie rakiety w Polsce: wiadomości z weekendu

Siły obronne rozpoczęły ataki na rosyjskich okupantów w pobliżu Sewastopola, a rosyjski rakieta właśnie leci tył przyleciał na terytorium Polski

Więcej szczegółów wydarzeń w weekend można znaleźć w materiale RBC-Ukraina.

Wojna rosyjska z Ukrainą

Wiadomości z 23 lutego:

Wiadomości z 24 lutego:

Uszkodzenia okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej

Na w nocy 24 lutego na okupowanym Krymie w pobliżu Sewastopola kręciły się wibuchy i zokremy. W Mereży napisali o nowej pracy PPO, a okupanci zablokowali dzielnicę Krymską. Jak informowali lokalni mieszkańcy, w zatoce Kozachiy niedaleko Sewastopola wybuchł pożar.

W tym tygodniu Dyrekcja Łączności Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowała, że ​​Siły Obronne przeprowadziły ataki na cele rosyjskiego okupanta w pobliżu Sewastopola. Zniszczeniu uległy dwa okręty desantowe Federacji Rosyjskiej oraz ośrodek komunikacyjny.

Więc wojsko ukraińskie uderzyło w wielkie okręty desantowe „Jamał” i „Azow”. A także centrum bojowe łączy rosyjskie siły okupacyjne z szeregiem obiektów infrastrukturalnych rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w pobliżu natychmiast okupowanego Sewastopola.

Rosyjska rakieta w Polsce

Tuż przed ostatecznym atakiem na Ukrainę rosyjska rakieta wleciała w terytorium Polski. W związku z alarmem podniesiono lotnictwo. Ministerstwo Obrony stwierdziło później, że Polska zestrzeliła rosyjską rakietę, jakby wleciała w róg terytorium.

Podczas lotu rakiety Polska wołała do ambasadora Rosji „do kilimu”.< /p>

Ich polskie dowództwo stwierdziło, że wojsko wiedziało, że rosyjska rakieta, która przeleciała nad Lubelszczyzną, zawróci na Ukrainę.

Atak na sieć energetyczną

Po zakrojonym na szeroką skalę ostrzale Ukrainy 22 lutego, w szczytowym momencie największej bitwy w zakładach energetycznych, zniszczono linię 750 kV „Dniprowska”, aby mogła funkcjonować ZAES. Stacja przez kilka lat była pozbawiona prądu, zanim została odnowiona, zatracona na jednej linii życia.

Następnego dnia, 23 lutego, AES Zaporizka ponownie zatrzymała się na skraju przerwy w dostawie prądu, nagle na dobre . Okupanci uszkodzili linię, aby stacja mogła żyć, ale wszystko można było przywrócić. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówiąc o sytuacji w systemie energetycznym kraju dowiedział się, że w Charkowie stracono najważniejszą sytuację.

Znamienne jest, że wczoraj, 24 lutego, rosyjscy okupanci zaatakowali Ukrainę rakietami i dronami kamikaze. Siły PPO zniszczyły 18 rakiet i 25 dronów.

W ciągu tygodnia w Krzywej Roży wprowadzono harmonogramy awaryjnych przerw w dostawie prądu. Dodatkowo od 25 lutego do końca miesiąca wprowadzimy harmonogramy codziennych wyłączeń światła w obwodzie charkowskim.

Dodano, zgodnie ze słowami dyrektora generalnego firmy YASNO Serhija Kowalenki, poprzez rosyjskie ataki na DTEK, które zużyły 50% wyprodukowanej energii elektrycznej.

Atak na policję w Wirmenii

W pobliżu stolicy Wermenii, Erewania, nieznani ludzie uciekli na komisariat. Następnie doszło do strzelaniny i na dziedzińcu budynku pojawiły się wibracje.

W wyniku tego zdarzenia organy ścigania powróciły do ​​prawa do terroryzmu.

Amerykańska Izba ds. Przedstawiciele zdecydowali, czy mogą głosować za pomocą Ukrainie

Kongres USA może głosować za Pomogę Ukrainie po Świętym Dniu, kiedy wreszcie zajdzie ciąża.

Szef komisji Izby Reprezentantów USA po skrajnej prawicy Michael McCaul oświadczył, że spiker Mike Johnson zamierza przeprowadzić głosowanie nad projektem ustawy, który zapewniłby Ukrainie pomoc po Wielkim Dniu.

Znamienne jest, że w Stanach Zjednoczonych High Day obchodzone jest w 31. urodziny.

W Hiszpanii sąd stanął w obronie serwisu Telegram

Hiszpański Sąd Krajowy podjął decyzję o natychmiastowym zablokowaniu komunikatora Telegram w tym kraju .

Wynika to z połączenia Telegramu z szeroko rozpowszechnionymi pirackimi treściami.

Ukraina i Dan Przygotowuję się We współpracy ze sferą Defense Tech

Ukraina i Dania w celu rozszerzenia współpracy dwustronnej w sfery technologii obronnych i rozwoju przemysłu UAV.

W ten weekend odbyło się spotkanie przedstawicieli Ukrainy i Danii.

W godzinie zustrichy omówiono trzy główne punkty omówiono:

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version