Site icon GEO Polityka

Zełenski: Federacja Rosyjska rozmieściła w tym roku tysiące rakiet, dronów i bomb, aby uderzyć na Ukrainę

W tym roku rosyjscy okupanci wstrzymali się od przeprowadzenia masowych połączonych ataków na Ukrainę tysiąca rakiet, samolotów bomby i drony kamikaze.

RBC-Ukraina donosi o tym w odpowiedzi na oświadczenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wygłoszone dziś wieczorem podczas brutalnej wojny.

„W tym tygodniu, od poniedziałku do dzisiaj, Rosja, terroryści w stagnacji. Jest też 190 rakiet różnych typów i 140 Shaheedów. Jest też 700 bomb ceramicznych” – oznajmił głowa państwa.

W winie przez całą godzinę widnieje dedykowana faktura okonia na Ukrainie: „Zhodny Tizhnya Shcheli nie odbił się, jeśli Rosjanin był przesadzony. Kontyngent okupacyjny widział to samo – napięcie skóry każdego dnia” – powiedział Zełenski .

Uznali także znaczenie obrońców nieba, wiedząc, jak odeprzeć ataki wroga.

„Wszystkim żołnierzom mobilnych grup ogniowych, naszego lotnictwa, PPO Wojsk Lądowych, wszystkim bojownikom naszego REB. Rakieta za zbitą skórę, „męczennik” za zbitą skórę” – powiedział szef państwa.

W tym przypadku Zełenski stanowczo stwierdza, że ​​„odnowiona tarcza” Ukrainy będzie wymagała znacznego wzmocnienia.

„Współpracujemy ze wszystkimi naszymi partnerami, których decyzje mogą zmienić sytuację charakteru wojny i zabezpieczymy nasze miejsca i wsie przed terroryzmem. Natychmiast wynajmiemy część rakiet i większość „Nasi żołnierze zabijają «męczenników»” – powiedział prezydent.

Masowe rosyjskie ataki wojskowe na Ukrainę

Najwyraźniej od 22 listopada rosyjski terroryzm przeprowadził połączony atak rakietowo-powietrzny na Ukrainę. Wróg zamarł po 151 atakach.

Przed atakiem pozyskano przeciwlotnicze jednostki rakietowe i mobilne grupy ogniowe. Zagal był w stanie zniszczyć 92 utracone cele, a sam: 55 „Shahedów”; 35 rakiet Kh-101/Kh-555; 2 ceramiczne rakiety lotnicze X-59. Więcej szczegółów na temat tego zmasowanego połączonego ataku można przeczytać w materiałach RBC-Ukraina.

Znaczące jest, że od 24 lutego rosyjscy okupanci atakowali wczoraj Ukrainę rakietami i dronami kamikaze. Siły PPO zniszczyły 18 rakiet i 25 dronów.

Dzisiaj stało się jasne, że poprzez zamaskowane obszary można połączyć grafikę z obwodów odeskiego i chmielnickiego. Poinformowano również, że w Krzywym Rozu zostaną wprowadzone harmonogramy awaryjnych przerw w dostawie prądu. Dodatkowo w obwodzie charkowskim od 25 do końca miesiąca wprowadzane są harmonogramy codziennych wyłączeń świateł.

Przeczytaj regulaminy i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na trasie RBC-Ukra kanał na Telegramie.

Exit mobile version