Site icon GEO Polityka

Syrski zapowiedział zmiany na dużą skalę w armii: oświadczenie naczelnego wodza

Twitter LinkedIn

Siły Zbrojne kontynuują optymalizację wojskowych struktur organizacyjnych, które są bezpośrednio zaangażowane w odparcie zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na dużą skalę .

< p>Syrsky poinformował o tej informacji na Facebooku, podaje URA-Inform.  

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Syrski podkreślił, że takie działania pozwolą na ugruntowanie procesu rotacji kadr brygad bojowych.

Zdaniem generała, w ciągu dziesięciu lat wojny utworzono tymczasowe wojskowe organy dowodzenia i obszary odpowiedzialności za zgrupowania wojsk, które zmieniano stosownie do sytuacji operacyjnej i aktualnych wyzwań.

'Teraz, biorąc pod uwagę doświadczenia z działań bojowych, prowadzone są działania organizacyjne. Głównym celem tych wydarzeń — uprościć i zmaksymalizować jakość i efektywność zarządzania', `8212; napisany przez Syrsky.

Naczelny Wódz zaznaczył, że niektóre grupy wojsk zostaną przeformatowane. Przede wszystkim mówimy o potencjale kadry menedżerskiej, o jego kompetentnej i racjonalnej redystrybucji.

‚Jeden z moich priorytetów ‚ ustanowienie procesu rotacji personelu brygad bojowych. W szczególności niektóre jednostki wojskowe od pierwszych dni inwazji na pełną skalę uczestniczą w odpieraniu zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej”, „ – powiedział generał Syrski.

Ponadto, jak zauważa naczelny dowódca, należy zwrócić większą uwagę na kwestie odpoczynku naszych żołnierzy, uzupełnienia broni i sprzętu wojskowego oraz przywracania efektywności bojowej brygad jako całość.

‚Proces ten już się rozpoczął, a w przyszłości będzie się tylko nasilał. Wzmacniamy nasze zdolności obronne, aby w dalszym ciągu niszczyć wroga i przybliżać zwycięstwo” dodał Aleksander Syrski.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, że Siły Zbrojne Ukrainy staną przed „trudnymi decyzjami”: Pentagon wydał niepokojące oświadczenie.

Źródło informacji

Exit mobile version