Site icon GEO Polityka

Przelewy pieniężne są zabronione: NBU poinformowało, dla kogo zostaną wprowadzone ograniczenia

NBU proponuje zwiększenie przejrzystości transakcji płatniczych.

Narodowy Bank Ukrainy dyskutuje nad wprowadzeniem przez przedsiębiorców zakazu dokonywania przez przedsiębiorców rozliczeń z osobami fizycznymi w drodze przelewu środków bez otwierania rachunku.

Prasa regulatora serwis o tym informuje.

< p>W szczególności NBU proponuje zwiększenie przejrzystości transakcji płatniczych poprzez aktualizację procedur przelewów bez otwierania rachunku w walucie krajowej. Ponadto chcą wykluczyć możliwość realizowania przez podmioty gospodarcze rozliczeń z osobami fizycznymi realizowanych w formie przelewów pieniężnych bez otwierania konta.

Jednocześnie Narodowy Bank rozważa aktualizację wymogu wypłaty środków obiegu i transferu w celu zbadania podejrzanych banknotów i monet, a także skrócenia terminu przeprowadzenia tych badań przez Narodowy Bank.

„Przelew środków bez otwierania rachunku jest usługą płatniczą świadczoną na rzecz płatnika w celu przekazania środków pieniężnych w formie pieniężnej lub bezgotówkowej odbiorcy lub dostawcy usług płatniczych działającemu w imieniu odbiorcy, w trakcie którego dostawca tej usługi nie korzysta z otwartego u niego rachunku płatnika i/lub odbiorcy, ” wyjaśnił NBU.

Wcześniej Zastępca Szefa Narodowego Banku Ukrainy Ekaterina Rozżkowa powiedziała, że ​​Narodowy Bank pracuje nad ograniczeniami w przelewach kartowych. I dotyczyć będą one przedsiębiorstw i osób fizycznych.

Przypominamy, że w sektorze bankowym obowiązują już ograniczenia wynikające z wymogów przepisów o monitorowaniu finansów:

tsn.ua

Exit mobile version