Site icon GEO Polityka

Karma, czyli powtórka z Nord-Ost: atak terrorystyczny na ratusz w Crocus

Atak terrorystyczny na ratusz w Crocus. Zdjęcie: Instagram

Nord-Ost

Życie nie raz pokazało nam, że historia może się powtórzyć. WomanEL wspomina atak terrorystyczny podczas musicalu „Nord-Ost”, który miał miejsce w Moskwie w 2002 roku. Kiedy 40 bojowników czeczeńskich pochwyciło około 900 widzów w budynku Centrum Teatralnego i zażądało od prezydenta Rosji wycofania wojsk z Czeczenii. 250 zakładników podpisało się pod apelem do Putina, prosząc go, aby nie szturmował budynku. Jednak przywódca Federacji Rosyjskiej nie posłuchał, w wyniku tzw. „Akcji antyterrorystycznej” rosyjskich służb specjalnych zastrzelono wszystkich terrorystów, ale zginęło także od 134 do 174 osób, wielu zostało niepełnosprawni, zostali zatruci nieznanym gazem. Rozkaz ataku wydał osobiście Władimir Putin. Sami Czeczeni nie zabili ani jednego zakładnika.

Treść“Cukier Ryazan”

Przypomnijmy także eksplozje budynków mieszkalnych w Moskwie w 1999 roku. To po nich Putin osiągnął wzrost notowań i wygrał wybory prezydenckie w 2000 roku. Inną opcją realizacji celów ataków terrorystycznych jest chęć Kremla wzmocnienia roli FSB w rosyjskiej polityce, a następnie zastraszenia przeciwników politycznych Putina.

Atak terrorystyczny w Biesłanie

Kolejna tragedia wydarzyła się w 2004 roku w Biesłanie, kiedy terroryści zajęli szkołę z dziećmi, nauczycielami i innymi osobami. Zginęło 334 zakładników. Po tym ataku terrorystycznym kierownictwo polityczne pod przewodnictwem Putina przeprowadziło szereg reform w ustawodawstwie federalnym, które nie miały związku z atakiem terrorystycznym i de facto zmieniły rosyjski ustrój konstytucyjny Rosji.

Ratusz Crocus

22 marca 2024 roku podobna tragedia ponownie wstrząsnęła światem. Tym razem celem ataku była sala koncertowa Crocus City Hall w obwodzie moskiewskim, której część spłonęła, a zginęło co najmniej 150 osób. Ludzie zebrali się na koncercie grupy Piknik. Najprawdopodobniej ten atak terrorystyczny został również zaplanowany przez urzędników Kremla. Można powiedzieć, że Ukraińcy zainscenizowali to, aby wzniecić jeszcze większą nienawiść i agresję wśród Rosjan, a incydent ten można wykorzystać do ogłoszenia powszechnej mobilizacji w Rosji.

Karma

Nawet jeśli atak terrorystyczny na ratusz w Crocus miał miejsce nie jest dziełem kierownictwa Rosji i FSB, oczywiste jest, że Rosjanie zwracają bumerang za popełnione zbrodnie wojskowe (i nie tylko) oraz pragnienie śmierci dla Ukraińców i innych narodów. Prawo karmy działa — negatywne działania pociągają za sobą złe konsekwencje.

Przypomnijmy, że 24 lutego 2022 roku Rosja przy wsparciu Białorusi rozpoczęła wojnę na pełną skalę przeciwko Ukrainie.

Źródło informacji

Exit mobile version