Site icon GEO Polityka

Biden i Trump wygrali prawybory w Luizjanie: kto jest faworytem w wyścigu prezydenckim w USA

Twitter LinkedIn

Prezydent USA Joe Biden wygrał prawybory Demokratów w Luizjanie.

O tej informacji poinformował: NBC News, raporty URA-Inform.  

Ponadto były amerykański przywódca Donald Trump zwyciężył w tym samym stanie w prawyborach Partii Republikańskiej. Według wstępnych obliczeń Trump otrzyma w Luizjanie łącznie 90,1%, a Biden – 86%.

Analitycy podkreślają, że zarówno Joe Biden, jak i Donald Trump zapewnili sobie już nominację do udziału w wyborach prezydenckich,  które zaplanowano na 5 listopada.

Na razie wszystko wygląda tak samo, jak w 2020 r. – Joe Biden kontra Donald Trump w decydującej bitwie wyborczej. Chyba, że ​​temu drugiemu zakazano ubiegania się o urząd, bo wiele procesów w jego sprawach wciąż się toczy.

Wyniki badań amerykańskich socjologów wskazują, że politycy cieszą się niemal identycznym odsetkiem poparcia. Jednak niezwykłe jest to, że Trump wyprzedził Bidena w pięciu z sześciu kluczowych stanów. Dlatego Republikanin nazywany jest faworytem wyścigu wyborczego w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że w Stanach Zjednoczonych zainicjowano rezygnację spikera Johnsona: ogłoszono powód.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version