Site icon GEO Polityka

W USA zainicjowano dymisję spikera Johnsona: podano przyczynę

Twitter LinkedIn

Republikanka Marjorie Taylor Greene oskarżyła swojego kolegę z partii Mike'a Johnsona o zdradę stanu.

Ta informacja została ujawniona poinformował The Hill, podaje URA-Inform.  

Z tego powodu zainicjowała dymisję marszałka Kongresu USA. Greene złożył wniosek o usunięcie spikera Johnsona ‚ jest to ten sam krok proceduralny, który doprowadził do usunięcia byłego spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego w październiku 2022 r.

„Dzisiaj złożyłem petycję w sprawie został zwolniony po tym, jak spiker Johnson zdradził naszą konferencję i naruszył nasze zasady”, „ Green powiedział reporterom.

Jak wynika z publikacji, nie jest jeszcze jasne, czy Republikaninowi uda się pozyskać niezbędne poparcie, aby usunąć mówcę. Dzieje się tak dlatego, że wielu Demokratów, którzy jednogłośnie głosowali za usunięciem McCarthy'ego, twierdzi, że poprze Johnsona, jeśli będzie on nadal osiągał ponadpartyjne porozumienia z Bidenem w takich kwestiach jak finansowanie rządu i pomoc dla Ukrainy.

Johnson odmówił rozważenia kwestii Ukrainy pakiet pomocowy przyjęty przez Senat, ale obiecał pracować nad wersją ustawodawstwa w Izbie Reprezentantów, kiedy Kongres powróci do Waszyngtonu po przerwie w połowie kwietnia.

„Nie chcę skrzywdzić naszej drużyny. Ale to jest ostrzeżenie. Nadszedł czas, abyśmy powoli przeszli przez ten proces i znaleźli nowego spikera Izby Reprezentantów, który będzie wspierał Republikanów w naszej republikańskiej większości, a nie grał dla Demokratów”, „ wyjaśnił Taylor Greene.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że kilka stanów USA złożyło pozew przeciwko Bidenowi: podano powód.

Źródło informacji

Exit mobile version