Ukraińska młodzieżówka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu w elitarnej rundzie eliminacji do Euro 2024 (wideo)

"Niebieski i żółty” pokonała swoich rówieśników z Łotwy i była o krok od zakwalifikowania się do mistrzostw kontynentu.

Ukraińska młodzieżówka(U-19)pokonała Łotwy w drugim meczu elitarnej rundy eliminacji Euro 2024. Mecz w Skopje zakończył się wynikiem 3:0.

Zespół Dmitrija Michajlenki objął prowadzenie w 34. minucie dzięki bramce napastnika Dynama Kijów Matvey Ponomarenko.

Po przerwie „niebiesko-żółci” powiększyli przewagę – w 60. minucie Ponomarenko zdobył podwójną bramkę, wykorzystując rzut karny.< /p>

Przed porażką w Pod koniec meczu napastnik Sunderlandu Timur Tuterov zakończył swoje dzieło strzelając trzeciego gola przeciwko łotewskiej drużynie.

Dla Ukraińców to drugie zwycięstwo z rzędu w elitarnej rundzie eliminacji Euro 2024. W meczu otwarcia nasza drużyna pokonała rówieśników z Macedonii Północnej (2:0).

Przed rundą finałową ukraińska drużyna prowadzi w swojej grupie z 6 punktami, wyprzedzając Szwajcarię pod względem dodatkowych wskaźników. Łotysze i Macedończycy nie zdobyli jeszcze punktów kwalifikacyjnych.

Aby zakwalifikować się do mistrzostw kontynentalnych, Ukraińcy muszą zająć pierwsze miejsce w swojej grupie. Decydujący mecz trzeciej rundy pomiędzy Ukrainą a Szwajcarią odbędzie się we wtorek, 26 marca.

Przypomnijmy, że zwycięzcy grup elitarnej rundy dołączą w ostatnim etapie do gospodarzy – Irlandii Północnej, która odbędzie się w dniach 15-28 lipca 2024 r. i stanie się selekcją UEFA na Mistrzostwa Świata 2025 (U-20).