Ukraińska młodzieżowa drużyna pokonała w towarzyskim meczu reprezentację olimpijską Maroka (wideo)

Jedyną bramkę strzelił Oleg Ocheretko.

< p>Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy (U-21)minimalnie pokonała w meczu kontrolnym reprezentację olimpijską Maroka (U-23). Mecz w Antalyi w Turcji zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w tym spotkaniu Niebiesko-Żółci strzelili w połowie pierwszej połowy. W 19. minucie pomocnik Szachtara Donieck Oleg Ocheretko celnym strzałem zza pola karnego oddał celny strzał zza pola karnego.

Dodajmy, że Marokański U Reprezentacja -23 stanie się jednym z rywali reprezentacji Ukrainy na turnieju piłkarskim Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Oprócz meczu z Marokańczykami drużyna Ruslana Rotana w fazie grupowej zmierzy się z Argentyną i jedną z drużyn azjatyckich.

Całe wideo z meczu Ukraina U-21 – Maroko U -23

Ukraińska młodzieżowa reprezentacja swój kolejny mecz rozegra z Azerbejdżanem 26 marca w Baku w ramach kwalifikacji do Euro 2025.

W drużynie Unaia Melgosy prowadzi obecnie grupa F kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2025, odnosząc pięć zwycięstw w pięciu meczach.

Niebiesko-Żółci pokonali drużynę Irlandii Północnej (1:0), pokonałLuksemburg (3:0),dramatycznie odebrał zwycięstwo nad aktualnym mistrzem Europy U-21 Anglią (3:2),zniszczyłLuksemburg ( 4:0) i pokonali Azerbejdżan (1:0).

W finałowej części Euro 2025 (U-21) rywalizować będzie 16 drużyn: Słowacja (gospodarz turnieju finałowego) i kolejnych 15 drużyn, które dołączy do niej na podstawie wyników selekcji (dziewięciu zwycięzców grup, trzy najlepsze drużyny z wicemistrzów i trzech zwycięzców play-offów, w których zagra sześciu wicemistrzów).