Site icon GEO Polityka

Rebrov skomentował zwycięstwo reprezentacji Ukrainy nad Bośniakami w półfinale baraży eliminacji Euro 2024

Także mentor „niebiesko-żółtych” mówił o zbliżającym się decydującym meczu z Islandią.

Główny trener reprezentacji Ukrainy Siergiej Rebrow skomentował zwycięstwo nad drużyną Bośni i Hercegowiny w meczu ligowym półfinałowy mecz eliminacji barażowej do Euro 2024.

Mecz na stadionie Bilino Pole w bośniackiej Zenicy zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść Ukraińców. Drużyna Rebrova przegrała, ale powróciła i zdobyła bilet do finału play-off za zdobycie mistrzostwa kontynentalnego.

Po zakończeniu meczu z Bośniakami Rebrov odpowiadał na pytania dziennikarzy. Trenera „niebiesko-żółtych” cytuje oficjalna strona internetowa UAF.

– Jakie analizy możesz przedstawić po takim meczu? Co zrobiłeś zmiana w ostatnich minutach meczu, aby odwrócić losy meczu? Co powiedziałeśRomanowi Jaremczukowi?

– Kazał mi strzelić gola. Rzeczywiście, w ostatnich 15 minutach zmieniliśmy przebieg meczu. Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu, drużyna Bośni i Hercegowiny zmieniła skład i grała trzema środkowymi obrońcami. To był bardzo trudny mecz, ponieważ gospodarze bronili się bardzo dobrze, więc trudno było przełamać tę linię obrony. Dobrze, że wygraliśmy.

Dokonując zmian, podjąłeś właściwe decyzje. Co możesz powiedzieć o grze?

– Dziś graliśmy z mocnym przeciwnikiem. Gospodarze operowali trzema środkowymi obrońcami, co nigdy wcześniej nie zdarzało się pod wodzą tego trenera. Bośniacy bronili się dobrze, trudno było przejść przez ten mur. Zmieniliśmy strukturę i sprowadziliśmy drugiego napastnika. Myślę, że to pomogło, strzeliliśmy dwa gole.

– Czy zgadzasz się z opinią, że reprezentacja Bośni i Hercegowiny przegrała sama z sobą?

– Nie zgadzam się nie sądzę, tak myślę. Nasi gracze próbowali wywrzeć większą presję, zmieniliśmy trochę strukturę gry. Być może bośniacki zespół nie był gotowy na taką strukturę. Może to jest problem. Stworzyliśmy sobie okazje w ostatnich 15 minutach, zawodnicy pokazali chęć i wygraliśmy.

Jak ważne jest to zwycięstwo dla mieszkańców Ukrainy, szczególnie biorąc pod uwagę nocny atak na Kijów?

– Powiedziałem o tym moim zawodnikom przed meczem . Mam nadzieję, że nasz zespół wniósł do naszych ludzi trochę pozytywnej energii. Jak powiedziałeś, zeszłej nocy było 30 rakiet. Latają codziennie. Naszą misją jest pokazanie, że wciąż żyjemy, wciąż walczymy z Rosjanami, że wciąż potrzebujemy wsparcia Europy. Ten mecz pokazał charakter naszych zawodników i naszego narodu.

Jak oceniasz występ debiutantów reprezentacji Ukrainy?

– Bardzo pomogli drużynie. Władimir Brażko to młody zawodnik, który grał bardzo mocno. Podobnie jak Aleksiej Gutsulak, który wszedł na boisko z ławki. Na zwycięstwo zasłużyła cała drużyna, nie będę nikogo wyróżniać.

– Najbliższe dni będą bogate w wydarzenia. Przed namipojedynek z Islandią. Jak oceniasz tego przeciwnika?Być może już wcześniej przeprowadzaliście jakieś przygotowania taktyczne dla Islandczyków?

– Tak, sprawdzaliśmy Islandczyków. Ale teraz będzie to zupełnie inny mecz. Zagramy w Polsce, gdzie będzie wielu naszych fanów. Jestem pewien, że stadion będzie pełny, wszyscy będą czekać na mecz. Przede wszystkim zawodnicy muszą się zregenerować, to jest teraz bardzo ważne. Przed naszymi zawodnikami inny mecz i inne nastroje.

W finale play-offów kwalifikacyjnych do Euro 2024 „niebiesko-żółci” powalczą o bilet na mistrzostwa Europy z Islandią , który pokonałIzrael (4:1).

Mecz pomiędzy Ukrainą a Islandią odbędzie się we wtorek, 26 marca na stadionie Tarczyński Arena Wrocław we Wrocławiu . Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 21:45 czasu kijowskiego.

Przypominamy, że jeśli reprezentacja Ukrainy dotrze do turnieju finałowego Euro 2024, zagra tam w Grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.

Mecze turnieju finałowego Euro 2024 rozgrywane w dniach 14 czerwca – 14 lipca 2024 r. odbędą się w Niemczech.

tsn.ua

Exit mobile version