Brazylia pokonała Anglię w towarzyskim meczu na Wembley (wideo)

Debiutancki gol 17-letniego Endricka pozwolił Seleção pokonać założycieli piłki nożnej.

Reprezentacja Brazylii pokonała Anglię w meczu towarzyskim. Spotkanie na stadionie Wembley w Londynie zakończyło się wynikiem 0:1.

Jedyny gol w tym meczu padł pod koniec drugiej połowy. W 80. minucie 17-letni napastnik Palmeiras Endrik oddał precyzyjny strzał po podaniu napastnika Realu Madryt Viniciusa Juniora.

Uwaga: Dla Endrika jest to pierwszy gol w podstawowym składzie. Ponadto mecz z Three Lions był debiutem Dorival Juniora w roli głównego trenera drużyny Selecao.

Recenzja meczu Anglia – Brazylia

Do zobaczenia dodane wkrótce.

Pokonawszy założycieli futbolu, reprezentacja Brazylii przerwała passę czterech meczów bez zwycięstwa. Wcześniej „żółto-zielonym” w eliminacjach do MŚ 2026 nie udało się wygrać czterech meczów z rzędu: zremisowali z Wenezuelą (1:1), przegrali z Urugwajem (0:2), mocno przegrali>< /b>Kolumbia (1:2) i zostały pokonane przez Argentynę (0:1).

Z kolei Brytyjczycy zakończyli serię dziesięciu meczów z rzędu bez porażki. Przed spotkaniem z Brazylią drużyna Garetha Southgate'a ostatni raz przegrała z Francuzami w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2022 (1:2).

Obydwie drużyny swoje kolejne mecze testowe rozegrają we wtorek, 26 marca. Brazylia zmierzy się z Hiszpanią na Santiago Bernabeu w Madrycie, a Anglia na Wembley podejmie Belgię.