Site icon GEO Polityka

Analitycy ISW ujawnili przyczyny nasilenia się wiosną rosyjskich ataków na ukraiński system energetyczny

W nocy z piątku na 22 marca armia Putina przeprowadziła największy połączony atak na system energetyczny naszego kraju.

11 0

< /p>

Zdjęcie – zn.ua

O fakcie, że wiosenne ataki Federacji Rosyjskiej na obiekty infrastruktury energetycznej Ukrainy można wiązać nie tylko z zamiarami okupantów, by ograniczyć rosnący potencjał krajowego potencjału obronno-przemysłowego, pisze „NBN”, powołując się na Instytut Badań nad Energią Wojna (ISW).

Analitycy Instytutu Studiów nad Wojną są przekonani, że wczorajszy zmasowany atak rosyjskich sił okupacyjnych nie był w stanie zniszczyć ukraińskiego systemu energetycznego. Okupanci są jednak w stanie w dalszym ciągu prowadzić identyczne intensywne ataki na określoną infrastrukturę, próbując skorzystać na opóźnieniu w udzieleniu pomocy obronnej ze strony krajów zachodnich, co znacząco ogranicza możliwości obrony powietrznej Ukrainy, czego nie odnotowano w okresie zimowym.

Kolejnym czynnikiem wiosennego nasilenia ataków państwa terrorystycznego na sektor energetyczny jest najwyraźniej chęć przyspieszenia destabilizacji sytuacji na Ukrainie, gdyż Moskwa nie przestaje próbować minimalizować stopień zaufania zarówno wewnętrznego, jak i międzynarodowego do Kijowa.

Wcześniej pisaliśmy, że Stefanishina wymieniła dwóch głównych sojuszników Ukrainy, którzy sprzeciwiają się jej zaproszeniu do NATO.

nbnews.com.ua

Exit mobile version