Site icon GEO Polityka

Zełenski złożył Federacji Rosyjskiej nową obietnicę w sprawie Charkowa

Twitter LinkedIn

Zełenski złożył Federacji Rosyjskiej nową obietnicę w imieniu Charkowa: Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski wyraził determinację kraju, aby odpowiedzieć na ataki Federacji Rosyjskiej na miasto Charków z jeszcze dokładniejszym i bardziej zasadniczym podejściem.

Ta informacja jak podaje RBC-Ukraina, podaje „URA-Inform.”

W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na fakt, że Charków i jego okolice są celem niszczycielskich ataków ze strony Rosji od ponad dwóch lat.

„Nasz Charków. Od ponad dwóch lat Charków i region doświadczają straszliwych rosyjskich ataków. Saltovka została zniszczona przez rakiety, inne obszary i ulice miasta zostały zniszczone. Wsie i miasta regionu', “ – podkreślił głowa państwa, zwracając uwagę na zniszczenia spowodowane rosyjskimi atakami.

Zauważył także, że niedawny atak Rosji na Charków nie jest w stanie zmienić sytuacji, zmuszając Ukrainę do jeszcze bardziej zdecydowanych działań zasadniczy i zdecydowany w swoich działaniach.

Zełenski podkreślił, że na tak agresywne działania Rosji kraj zareaguje jeszcze bardziej precyzyjnie i pryncypialnie. W ten sposób Zełenski złożył Federacji Rosyjskiej nową obietnicę dotyczącą Charkowa.

Początek tej wojny można przypisać złożonym napięciom politycznym i geopolitycznym, które powstały po wydarzeniach z 2014 r., kiedy Rosja zaanektowała Krym i udzieliła wsparcia konflikty zbrojne na wschodzie Ukrainy. Negocjacje, inicjatywy pokojowe i wysiłki społeczności międzynarodowej nie doprowadziły do ​​całkowitego rozwiązania konfliktu, co doprowadziło do wzrostu napięć i przygotowań wojskowych po obu stronach.

24 lutego 2022 roku Rosja oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie na terytorium Ukrainy operacji specjalnej mającej na celu „demilitaryzację”; i „denazyfikacja” Państwa. W rezultacie rosyjskie siły zbrojne rozpoczęły aktywne działania militarne, obejmujące ostrzał artyleryjski, ataki powietrzne i inwazje naziemne.

Ten dzień stał się częścią szerszego konfliktu, który trwał kilka lat, ale jego początek był wydarzeniem nowy etap w tej mrocznej historii. Wojna z 24 lutego 2022 roku stała się wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej, która stanęła przed koniecznością podjęcia zdecydowanych działań w celu przeciwstawienia się agresji i przywrócenia pokoju w regionie.

Mimo wszystkich tragicznych konsekwencji tego dnia, stał się także świadectwem siły i determinacji narodu ukraińskiego w obronie swojej niepodległości i suwerenności. Wielki hart ducha i solidarność narodu oparły się agresji i pokazały chęć walki o wolność i demokrację.

Przypomnijmy: „Wojna zakończy się szybko i zdecydowanie”: Gordon przedstawił odważną prognozę (wideo).

Źródło informacji

Exit mobile version