Site icon GEO Polityka

Zełenski poinformował, ile rakiet i dronów wystrzelił w nocy nad Ukrainę okupant, i zwrócił się do swoich sojuszników

Głowa państwa Władimir Zełenski odpowiedział na masowy nocny atak rosyjskich okupantów na nasz kraj, podając liczbę rakiet i UAV, które trafił wróg. Prezydent ponownie zwrócił się także do sojuszników Ukrainy.

11 0

Zdjęcie – prezydent.gov.ua

Ukraiński przywódca powiedział, że w nocy z piątku na 22 marca rosyjscy najeźdźcy wystrzelili w naszą stronę prawie 90 rakiet i ponad 60 dronów kamikadze Shahed kraj. Według gwaranta armia Putina uderzyła w obiekty energetyczne i infrastrukturę cywilną, podaje NBN.

Zełenski zauważył, że we wszystkich miastach, które ucierpiały w wyniku ostrzału, ratownicy, pracownicy energetyki, funkcjonariusze organów ścigania, władze i pracownicy przedsiębiorstw użyteczności publicznej są na miejscu pracują i trwają prace nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej.

Prezydent po raz kolejny zwrócił się do zachodnich sojuszników Ukrainy, wyjaśniając, że rakiety wroga nie są opóźnione, jak pakiety pomocy wojskowej dla Kijowa, a drony nie są niezdecydowane, jak niektórzy politycy .

Gwarant podkreślił, że partnerzy muszą zdawać sobie sprawę z kosztów odroczenia decyzji i opóźnień. Według głowy państwa zachodnie systemy obrony powietrznej muszą chronić cywilnych Ukraińców i infrastrukturę cywilną.

Wcześniej szef Ministerstwa Energii Niemiec Galuszczenko komentował masowy nocny ostrzał Ukrainy, informując o celu rosyjski atak.

nbnews.com.ua

Exit mobile version