„Wyszło fantastycznie”: Jaremczuk opowiedział o swoim golu i zwycięstwie reprezentacji Ukrainy nad Bośniakami

Gol i asysta Romana pomogły „niebiesko-żółtym” kontynuować walkę o dostęp do mistrzostw Europy.

Napastnik reprezentacji Ukrainy Roman Jaremchuk skomentował zwycięstwo w półfinale z reprezentacją Bośni i Hercegowiny -finałowy mecz barażowych eliminacji do Euro -2024.

Napastnik hiszpańskiej Valencii wszedł z ławki rezerwowych w 81. minucie meczu i pomógł swojej drużynie odwróć (2:1). p>

W 85. minucie Jaremczuk strzelił gola po podaniu Efima Konopły, a trzy minuty później podał do Artema Dowbika, który strzelił zwycięskiego gola.

„Bośnia i Hercegowina, podobnie jak my, chciała pojechać na Euro. Mają bardzo dobrze zorganizowaną drużynę, dobrych zawodników. To był trudny mecz, ale dobrze, że wszystko dobrze się skończyło. Wracamy do Polski w dobrych nastrojach Wiemy, że ukraińskich kibiców będzie bardzo dużo (na meczu z Islandią – ok.), musimy ich zadowolić. Ukraińcy potrzebują teraz odrobiny pozytywnego nastroju.

Wyjście na boisko z Artemem Dovbikiem ? Próbowałem znaleźć dla siebie wolną strefę. Wiedziałem, że są zawodnicy, którzy potrafią dobrze podać. Otrzymałem dobre podanie, strzeliłem. Wyszło fantastycznie. Dobre zakończenie. Dobrze jest, gdy wszystko kończy się dobrze.

Asysta w odcinku z drugim golem? To moja praca. Kiedy wchodzisz na boisko jako zmiennik, musisz wzmocnić swoją grę. Okazało się, że podkręciłem grę i asystowałem Artemowi. Potrzebował tego gola, żeby zyskać pewność siebie. Cieszę się, że strzelił. Idź naprzód jako zespół.

Dziękuję bardzo fanom, tęsknię za nimi. Bardzo chcę zagrać na Ukrainie przed naszymi fanami. Dziękuję za przybycie. Kiedy grasz dla drużyny narodowej, robisz to tylko po to, by sprawić przyjemność im, a także chłopakom, którzy są teraz w ataku i utrzymują obronę. Mam nadzieję, że są teraz bardzo szczęśliwi. Chcę im tylko bardzo ukłonić się i podziękować za ochronę nas, mojej rodziny i przyjaciół. Jestem im bardzo wdzięczny” – powiedział Jaremczuk w komentarzu dla Suspilna Sport.

Dodajmy, że dzięki bramce przeciwko Bośniakom Jaremczuk przesunął się na piąte miejsce na liście najlepszych strzelców ligi reprezentacja Ukrainy Roman strzelił 14 goli. Rekordzista kadry narodowej Andriej Szewczenko pozostaje – 48 goli, którego wkrótce może pobić Andriej Jarmołenko – 46.

W finale play-off kwalifikującym się do Na Euro 2024 niebiesko-żółci powalczą o bilet na mistrzostwa Europy z Islandią, która w drugim półfinale pokonałaIzrael (4:1).

The mecz pomiędzy Ukrainą a Islandią odbędzie się we wtorek, 26 marca na stadionie Tarczyński Arena Wrocław we Wrocławiu, a gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 21:00:45 czasu kijowskiego.

Chcielibyśmy przypominamy, że jeśli dostaną się do turnieju finałowego Euro 2024, reprezentacja Ukrainy zagra tam w grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.

Mecze turnieju finałowego Euro 2024 od 14 czerwca do 14 lipca 2024 r. odbędzie się w Niemczech.