Site icon GEO Polityka

Ustalono przeciwnika reprezentacji Ukrainy w finałowej fazie play-off eliminacji do Euro 2024: kiedy decydujący mecz

26 marca drużyna Siergieja Rebrowa zmierzy się z Islandią we Wrocławiu w Polsce.

Wiem, kto będzie przeciwnikiem reprezentacji Ukrainy w finale barażowych eliminacji Euro 2024 >. Decydujący mecz o dostęp do mistrzostw kontynentalnych drużyna Siergieja Rebrova zmierzy się z Islandią.

W półfinale play-offów ukraińska drużyna powróciła i pokonał drużynę Bośni i Hercegowiny (2:1), a Islandczycy w równoległym meczu pokonali Izrael wynikiem 4:1.

Co więcej, wyspiarze byli także pierwsi do stracenia – w 31. minucie Eran Zahavi wyprowadził Izraelczyków na prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Jednak jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie dzięki bramkom Alberta Gudmundssona i Arnora Traustasona.

W drugiej połowie Izrael pozostawał w mniejszości – w 73. minucie obrońca Roy Revivo otrzymał prostą czerwoną kartkę.

< p>Islandia wykorzystała przewagę liczebną i usunęła kwestię zwycięzcy konfrontacji – Gudmundsson strzelił jeszcze dwa gole, kończąc mecz hat-trickiem.

Decydujący mecz o dostęp do Mistrzostw Europy pomiędzy reprezentacjami Ukrainy i Islandii odbędzie się we wtorek 26 marca w polskim Wrocławiu na stadionie Tarczyński Arena Wrocław. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 21:45 czasu kijowskiego.

Przypominamy, że jeśli reprezentacja Ukrainy dotrze do turnieju finałowego Euro 2024, zagra tam w Grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.

Mecze turnieju finałowego Euro 2024 rozgrywane w dniach 14 czerwca – 14 lipca 2024 r. odbędą się w Niemczech.

tsn.ua

Exit mobile version