Trener reprezentacji Bośni i Hercegowiny zareagował na porażkę Ukraińców w fazie play-off kwalifikacji do Euro 2024

Savo Milosevic wziął na siebie całą odpowiedzialność za porażkę w meczu z obywatelem Ukrainy

Trener reprezentacji Bośni i Hercegowiny Savo Milosevic skomentował porażkę ukraińskiej drużyny w meczu półfinałowym strong>baraż eliminacji do Euro 2024.

Mecz na stadionie Bilino Pole w bośniackim mieście Zenica zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść Ukraińców. Zespół Siergieja Rebrowa przegrywał 0:1, ale odbił się i zgarnął bilet do finału play-off, aby uzyskać dostęp do mistrzostw kontynentalnych.

“Nie wiem jak Wy, czy kibice, ale ja osobiście nie mam żadnych skarg na zawodników naszej drużyny. Nie mam najmniejszego powodu, żeby narzekać na zachowanie któregokolwiek z nich. Myślę, że całkowicie zneutralizowaliśmy poważny konflikt zespół do 80-85. minuty W tej części meczu Ukraina pozostała praktycznie bez ani jednego trafienia.

Po tym nastąpiło zamieszanie. W niektórych miejscach wynikało to z substytucji, w innych ze spadku poziomu stężeń. W okresie, gdy prowadziliśmy i kontrolowaliśmy mecz, straciliśmy dwa gole po kontratakach.

Graliśmy przeciwko poważnej drużynie, ale przykro nam, że przegraliśmy. Nie mogę chłopaków za nic winić – możemy rozmawiać tylko o mojej winie i mojej odpowiedzialności.

Na boisku byliśmy jeśli nie lepszą, to bardziej doświadczoną drużyną niż nasi przeciwnicy. Mogliśmy jednak zagrać trochę mądrzej w ostatnich 10 minutach meczu. Chłopcy trzymali się przyjętego planu gry aż do 85. minuty. Potem najbardziej doświadczone drużyny znacznie bardziej wstrzymywały się z grą i wykorzystywały techniki inne niż piłkarskie, aby utrzymać wynik.

Straciliśmy dwa gole z tego samego powodu. Poważne drużyny w takich sytuacjach „wysuszają” grę i tworzą w niej wiele przerw. Jednak tego nie zrobiliśmy. Graliśmy dalej tak, jak graliśmy od pierwszej minuty. Mieliśmy szansę na wynik 2:0 przed pierwszą bramką, ale niestety ją przegapiliśmy” – cytuje wypowiedź Miloszevicia Dynamo.kiev.ua.

W finale eliminacji play-offów na Euro-2024 „niebiesko-żółci” powalczą o bilet na mistrzostwa Europy z Islandią, która w drugim półfinale pokonała Izrael (4:1).

Mecz Ukrainy z Islandią odbędzie się we wtorek, 26 marca na stadionie Tarczynski Arena Wrocław we Wrocławiu. Gwizdek startowy zabrzmi o godzinie 21:45 czasu kijowskiego.

Przypominamy, że jeśli reprezentant Ukrainy drużyna dotrze do turnieju finałowego Euro 2024, zagra tam w grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.

Mecze finałowe Euro 2024 od 14 czerwca do 14 lipca 2024 odbędą się w Niemczech .