Site icon GEO Polityka

Szef Komitetu Wojskowego NATO ocenił gotowość Sojuszu do potencjalnej wojny z Federacją Rosyjską

Szef Komitetu Wojskowego Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, admirał porucznik Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii Rob Bauer, powiedział, że kraje członkowskie NATO są gotowe na potencjalną wojnę z Federacją Rosyjską.

11 0

Foto – apnews.com

Szef Komitetu Wojskowego Sojuszu w wywiadzie dla ArmyInform powiedział, że NATO rozumiało zmiany w sytuacji bezpieczeństwa nawet po zajęciu Krymu przez wojska rosyjskie 10 lat temu, podaje NBN.

Według niego w 2019 roku członkowie bloku wojskowo-politycznego zaczęli wracać do bezpieczeństwa zbiorowego. Kraje organizacji zmieniły strategię obronną, planowanie działań i liczbę sił potrzebnych do ich realizacji. Dlatego dziś Sojusz jest gotowy na potencjalną wojnę z Federacją Rosyjską.

Bauer dodał, że współczesne działania wojenne mają inne wymiary, na przykład ataki w przestrzeni kosmicznej lub cyberprzestrzeni. Zauważył, że głupotą byłoby, gdyby NATO wzmacniało jedynie region o największym potencjalnym zagrożeniu – wschodnią flankę Sojuszu, ponieważ „Rosjanie są wszędzie”.

Przypomnijmy, że ISW wskazało oznaki przygotowania Rosji na wojnę z krajami Sojuszu.

nbnews.com.ua

Exit mobile version