Site icon GEO Polityka

Rosjanie atakują Ukrainę „Szahedami”. W niższych regionach rozlega się dźwięk alarmu

Rosyjscy zagarbnicy wysłali kilka grup Shahediv bezpośrednio na Ukrainę. W dolnych, środkowych i zachodnich regionach słychać wielki alarm.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina poprzez depesze do powitriańskich sił Sił Zbrojnych Ukrainy.

Atak rozpoczęła się wieczorem w czwartek 21 marca, o czym bezpośrednio poinformowano.

Pierwsza grupa UAV rozbiła się w obwodach odeskim, mikołajowskim i chersońskim w kierunku obwodu kirowogradzkiego.

Bliżej 2:00 Bezzałogowe statki powietrzne z obwodu winnickiego wjechały w obwód chmielnicki. Ponadto w pobliżu centralnej części obwodu mikołajowskiego grupa dronów rozbiła się na kursie podejścia.

Trzecia grupa dronów w pobliżu centralnej części obwodu kirowogradzkiego rozbiła się na kursie o zachodzie słońca. Od dzisiaj do Odessy zbliżała się kolejna grupa wrogich UAV.

Ponadto kilkanaście kolejnych grup UAV między obwodami zaporoskim i dniepropietrowskim upadło w zbliżającym się kierunku.

Około godziny 2:30 alarm podniesiono także w obwodach lwowskim i iwanofrankowskim. Szef lwowskiej OVA Maksym Kozicki poinformował o zagrożeniu dla Lwowa i wezwał do udania się na Ukrittyę.

Aktualizacja 2:43: Siły zbrojne zaktualizowały informację o rewolucji „Szachedów” w obszary:

Dodatkowo ZMI informuje o lądowaniu 9 rosyjskich bombowców Tu-95 nad terytorium Rosji.

Od godziny 2:40 mapa aktualnych alarmów wygląda następująco:

Atak rakietowy na Kijów 21 dnia urodzin

W noc 21 dnia Bereżnia rosyjscy strażacy zarządzili atak rakietowy na Kijów. Nieprzyjaciel odzyskał rakiety X-101/X-555/X-55 z burt bombowców strategicznych Tu-95MS oraz dwie rakiety balistyczne/aerobalistyczne „Iskander-M” (KN-23)/X-47M2 „Kindzhal”.

Obrona ZSU przeciwko Virgin-Virgin zniszczyła 31 rakiet w pobliżu granic obwodu kijowskiego.

Prawie wszystkie rakiety, które Federacja Rosyjska uderzyła w Kijów, były wycelowane w obiekty Głównego Wywiadu Dyrekcja Ministerstwa Obrony Ukrainy.

< p>Więcej szczegółów na temat rosyjskiego ataku na Kijów i jego dziedzictwa można znaleźć w materiałach pomocy RBC-Ukraine.

W celu uzyskania pomocy warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą przeczytasz na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /em>

Exit mobile version