Site icon GEO Polityka

Od 1 kwietnia gazeta parlamentarna „Głos Ukrainy” przestaje istnieć jako placówka medialna

Pozostaną w nim jedynie oficjalne dokumenty.

Parlament jako środek przekazu . Pozostaną w nim jedynie oficjalne dokumenty – ustawy i uchwały Rady Najwyższej.

Poinformował o tym pełniący obowiązki detektywa mediów. Dyrektor wydawnictwa Siergiej Demski.

Wyjaśnił, że jest to spowodowane wejściem w życie nowej ustawy „O mediach”.

„Gazeta „Głos Ukrainy” do 31 marca 2024 r. na podstawie zaświadczenia o rejestracji państwowej wydawane jest jako medium drukowane, a także publikacja urzędowa drukowana… Po 31 marca redakcja gazety nie może publikować mediów drukowanych bez rejestracji państwowej, a my nie będziemy mogli jej uzyskać, ponieważ [zgodnie z prawem] musimy stać się oficjalną publikacją drukowaną” – powiedział Demsky.

Obecnie w gazecie zatrudnionych jest 80 osób, w tym 58 dziennikarzy. Połowę pracowników trzeba będzie zwolnić, część dziennikarzy przenieść na inne stanowiska.

Głos Ukrainy ukazuje się od 1 stycznia 1991 roku pięć razy w tygodniu od wtorku do soboty . Największy nakład w historii wyniósł 800 tys., obecnie jest to 3,6 tys. Przez ponad 20 lat gazetą kierował zmarły w styczniu 2023 r. Anatolij Gorłow.

Od kwietnia 2024 r. w redakcji „Gołosa” nie pozostanie ani jeden pracownik twórczy, zostaną zwolnieni . Bo teraz nie będzie już możliwości wykorzystywania twórczej pracy dziennikarzy przy przygotowywaniu materiałów. Swoją działalność zaprzestanie także związek zawodowy kolektywu.

lb.ua

Exit mobile version