Site icon GEO Polityka

Naukowcy odkryli nowe stworzenie z dziwną głową (zdjęcie)

Twitter LinkedIn

Naukowcy odkryli nowe stworzenie z dziwną głową: w głębinach Morza Andamańskiego, rozciągających się u wybrzeży Tajlandii , byliśmy świadkami ekscytującego odkrycia dokonanego przez naukowców.< /p>

Informacje te zostały zgłoszone przez zasób Live Science, podaje URA-Inform.

Co ustalili eksperci?

Należy zauważyć, że znaleziono nieznany wcześniej gatunek rekinów, zwany „rekinami duchami”. Ten tajemniczy mieszkaniec wodnych przestrzeni zachwyca swoimi cechami: masywną głową, gigantycznymi opalizującymi oczami i pierzastymi płetwami, które sprawiają wrażenie upiornego.

Społeczność naukowa z radością przyjmuje odkrycie nowego gatunku, który nazwano Chimaera supapae. Ten przedstawiciel ryb chrzęstnokształtnych należy do starożytnej rodziny Chimaeriformes, będącej dalekim krewnym rekinów i płaszczek.

Cechy odkrycia

Odkrycie Chimaera supapae otwiera nowy rozdział w badaniu wszechświata. Chimery, podobnie jak ich nowa kuzynka, wolą żyć na zboczach kontynentalnych i grzbietach oceanicznych w głębinach morskich, preferując ciemne i niedostępne obszary na głębokościach przekraczających 500 metrów. Polują na zwierzęta żyjące na dnie, w tym skorupiaki, mięczaki i robaki, woląc trzymać się cieni i tajemnic podwodnego świata.

David Ebert, główny autor badania i dyrektor programowy Pacific Shark Centrum Badawcze na Uniwersytecie Stanowym San Jose w Kalifornii podkreśla wagę tego odkrycia.

„Istnieją tylko 53 znane gatunki chimer na świecie świat; ten stał się 54', — zauważa.

Perspektywy i nie tylko

Chimery, często nazywane „rekinami duchami” lub „ryba szczurza” zasługują na takie nazwy ze względu na swoje duże, błyszczące oczy i smukłe, spiczaste ciała. Niektóre mogą dorastać do imponujących dwóch metrów długości, co nadaje im imponujący wygląd i unikalne cechy. Jednak w tym przypadku naukowcy odkryli nowe stworzenie z dziwną głową

Odkrycie nowego gatunku rekina nastąpiło w wyniku odkrycia w 2018 roku martwego, niedojrzałego samca ryby. Naukowcy zidentyfikowali tego przedstawiciela jako nowy gatunek, zwracając uwagę na jego charakterystyczne cechy, takie jak masywna głowa z krótkim pyskiem i oczy zajmujące ponad 32% całkowitej długości głowy. Odkrycie to stanowi znaczący krok w zrozumieniu bogactwa i różnorodności podwodnego świata, otwierając przed naukowcami nowe horyzonty w badaniu zagrożonych form życia w oceanach.

Jak już informowaliśmy, UFO może nie znajdować się w kosmosie: nowa teoria o kosmitach.

Źródło informacji

Exit mobile version