Site icon GEO Polityka

Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi: zjedz ten popularny owoc

Jak jeść dla zdrowia serca, Dzherelo: freepik.com

Według WHO ponad 40% kobiet i ponad 50% mężczyzn na całym świecie nie jest świadomych, że nosi w sobie „cichego zabójcę”, czyli wysokie ciśnienie krwi. Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi i dlaczego jest to ważne? Nieleczona może prowadzić do chorób serca, udaru mózgu, niewydolności serca i innych.

Treść

TreśćJak obniżyć wysokie ciśnienie krwi Ciśnienie: dodaj potas do swojej diety. Jak jedzenie bananów może pomóc obniżyć ciśnienie krwi

Dostępne są opcje leczenia farmakologicznego, choć lekarze mogą najpierw zasugerować zmianę niektórych nawyków żywieniowych. Dobrym początkiem będzie jedzenie większej ilości zielonych liści, orzechów, nasion i chudego mięsa. Ale jest jeden popularny owoc, który również się przyda. WomanEL opowie Ci o tym teraz.

Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi: dodaj potas do swojej diety

Sól jest często przyczyną wysokiego ciśnienia krwi. Jednak utrzymanie niskiego spożycia soli nie jest łatwe. Ponieważ często można go znaleźć we wszystkim, od mrożonek po płatki zbożowe, konserwy i sery. I tu z pomocą przychodzi banan.

Tylko jeden banan (126 gramów) zawiera 451 miligramów. Naukowcy z badania podłużnego przeprowadzonego w 2022 r. opublikowanego w European Heart Journal wyjaśniają, że potas pomaga usuwać sód z organizmu podczas oddawania moczu.

Korzystając z danych z ankiet, pomiarów ciśnienia krwi i próbek moczu od 24 963 dorosłych w średnim i starszym wieku w Wielkiej Brytanii, zespół badawczy odkrył, że zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, osoby spożywające najwięcej potasu były o 13% mniej narażone na choroby układu krążenia w porównaniu z osobami starszymi. uczestnicy, którzy spożywali najmniejszą ilość potasu.

Naukowcy ostatecznie doszli do wniosku, że jedzenie bananów wraz z innymi produktami bogatymi w potas może pomóc zmniejszyć ryzyko dla zdrowia związane z wysokim spożyciem soli.

Jak jedzenie bananów może pomóc obniżyć ciśnienie krwi

Mówiąc konkretnie o bananach, naukowcy z badania z 2022 r. opublikowanego w czasopiśmie Natural Product Communications sprawdzili wpływ suszonego i pokruszonego proszku bananowego na ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi u szczurów chorych na cukrzycę i nadciśnienie.

Banany gotowano przez wystawienie na działanie słońca przez około trzy dni, następnie 24 godziny w piekarniku, a następnie zmielony na proszek. W czwartym tygodniu eksperymentu u szczurów zaobserwowano spadek ciśnienia krwi i tętna. Co pokazuje skuteczność banana w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi.

Chociaż potrzebne są dalsze badania, podjadanie banana może być smacznym sposobem na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi.

Inne środki, które możesz zastosować weź to Obejmuje to minimalizację spożycia soli, rzucenie palenia, ograniczenie spożycia alkoholu i regularne ćwiczenia. Jeśli lekarz przepisał Ci leki obniżające ciśnienie krwi, pamiętaj, aby zażywać je zgodnie z zaleceniami.

Jak mogę zmniejszyć spożycie soli? Które produkty jesz częściej, a które rzadziej? Przeczytaj równie przydatny materiał.

Źródło informacji

Exit mobile version