Site icon GEO Polityka

Fortune: SEC próbuje uznać eter za papier wartościowy

Fortune donosi, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłała zapytania do kilku firm w sprawie współpracy z fundację Ethereum. Najwyraźniej regulator chce uznać ETH za papier wartościowy.

W swoich wnioskach SEC wymaga dostarczenia dokumentów i zapisów finansowych dotyczących współpracy z Fundacją Ethereum. Źródła Fortune podają, że organ regulacyjny rozpoczął wewnętrzną kampanię mającą na celu uznanie eteru za papier wartościowy, gdy druga kryptowaluta przejdzie z Proof-of-Work na Proof-of-Stake w 2022 r.

Przewodniczący SEC Gary Gary Gensler odmówił bezpośredniego komentarza na temat statusu ETH. W 2018 roku mówił, że Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi, jednak wygląda na to, że agencja zmieniła swoje podejście do drugiej kryptowaluty. 

Przypomnijmy, że fundusze typu ETF na kontrakty terminowe na ether są dozwolone w Stanach Zjednoczonych, ale wnioski o fundusze typu spot są rozpatrywane przez SEC. Analitycy skłonni są jednak wierzyć, że w maju, kiedy minie termin rozpatrywania wniosków, resort odmówi ich zatwierdzenia.

Wcześniej Gary Gensler powiedział, że „nie jest gotowy komentować przyszłych decyzji komisji kwalifikacyjnej ds. funduszy ETF na Ethereum” i nie chce stać się „źródłem niczyich roszczeń”.

Источник: bits.media

Exit mobile version