Site icon GEO Polityka

Czy Ukraina otrzyma chociaż jakąś pomoc z Zachodu: Daniłow złożył zeznanie

Twitter LinkedIn

Wiele osób zastanawia się, czy Siły Zbrojne Ukrainy mają pewne wsparcie ze strony krajów Unii Europejskiej i nie tylko.

Informację tę przekazał RBC-Ukraina, powołując się na oświadczenie Sekretarza Bezpieczeństwa Narodowego i Rada Obrony Aleksiej Daniłow, donosi „URA-Inform”.

Jak się okazało, Ukraina w dalszym ciągu codziennie otrzymuje pomoc od swoich zachodnich partnerów, potwierdził Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Aleksiej Daniłow , podczas teletonu.

„Każdego dnia na naszej ziemi odbywa się rozładunek. Czasem są to wolumeny duże, czasem mniejsze, ale nie ma dnia, gdybyśmy nie mieli pomocy ze strony naszych partnerów’, “ – podkreślił Daniłow.

Zauważył także, że nad zapewnieniem ciągłego przepływu pomocy do kraju pracuje szeroki zespół. W skład tego zespołu wchodzą Prezydent, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i przedstawiciele dyplomatyczni.

„Wszyscy oni pracują nad tym, aby ten przepływ pomocy nigdy nie nie wyschły', “ dodał Daniłow.

Stało się także wiadomo, że 19 marca odbyło się dwudzieste spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy. Podczas tego spotkania omówiono pilne potrzeby Sił Zbrojnych w zakresie broni i ogłoszono nowe pakiety pomocy od partnerów kraju.

Przypomnijmy, że Siły Zbrojne Ukrainy stoją przed 2 trudnymi decyzjami: Mur Street Journal wyjaśnił, przed jakim wyborem stoi Ukraina.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version