Site icon GEO Polityka

Usik ironicznie zareagował na rozpoczęcie przygotowań Fury’ego do walki o tytuł „absolutnego” (wideo)

Ukraiński bokser trollował „Króla Cygańskiego”.

Mistrz świata wagi ciężkiej według WBO, WBA, IBO i IBF Alexander Usik dowcipniezareagował na wideo z obozu przygotowawczego posiadacza tytułu WBCTyson Fury , który wznowił przygotowania do walki po kontuzji.

Dzień wcześniej Brytyjczyk pokazał na portalach społecznościowych, jak przygotowuje się do walki o wszystkie tytuły mistrzowskie wagi ciężkiej.

Wraz ze swoim trenerem „Król Cyganów” ćwiczył uderzenia „na łapach”.< /p>

Następnie Usik zamieścił na swoim Instagramie film, na którym skakał na skakance w towarzystwie innego ukraińskiego boksera Dmitrija Mitrofanowa, a w podpisie trollował swojego przyszłego przeciwnika.

„Twój obóz dopiero się zaczął, mój się nie skończył” – ironicznie napisał Usyk.

Walka Usyk-Fury odbędzie się 18 maja w Riyadzie (Arabia Saudyjska). Walka miała odbyć się 17 lutego, jednak z powodu kontuzji Brytyjczyka odniesionej podczas jednego ze sparingów musiała zostać przełożona.

Aby uniknąć kolejnego załamania walki, organizatorzy ustalili sankcje, które będą obowiązywać zostanie nałożony na Usika lub Fury'ego, jeśli któryś z nich nie wejdzie na ring 18 maja. Bokserom grozi ogromna kara, jeśli odmówią walki w zaplanowanym terminie.

Zwycięzca walki Usyk-Fury zostanie pierwszym niekwestionowanym mistrzem świata w wadze ciężkiej w wadze ciężkiej XXI wiek.

Ostatnim „absolutem” w wadze ciężkiej był Lennox Lewis, który osiągnął ten status w 1999 roku, pokonując Evandera Holyfielda. Stawką były wówczas tytuły WBA, WBC i IBF. Pas WBO został uznany za równy w 2007 roku, więc zwycięzca walki Usyka z Furym stanie się pierwszym w historii „absolutnym” zawodnikiem wagi ciężkiej z czterema głównymi tytułami.

tsn.ua

Exit mobile version