Reprezentacja Ukrainy powróciła przeciwko Bośniakom i dotarła do finałowej fazy play-off rundy kwalifikacyjnej do Euro 2024

Drużyna Siergieja Rebrowa w pojedynku powalczy o bilet na Mistrzostwa Europy z Islandią.

Reprezentacja Ukrainy pokonała drużynę Bośni i Hercegowiny w meczu półfinałowym play-off eliminacji Euro 2024. Mecz na stadionie Bilino Polje w bośniackim mieście Zenica zakończył się wynikiem 1:2.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stworzyły po kilka okazji strzeleckich , nie oddając ani jednego celnego strzału.

Na początku drugiej połowy Bośniacy zdołali objąć prowadzenie. W 57. minucie z prawego rogu pola karnego dośrodkował Amar Dedich, a nogą przed bramkarza posłał Dennis Hadzikadunich, który posłał piłkę w dalszy róg. Bramkę samobójczą przypisano jednak obrońcy reprezentacji Ukrainy Nikolai Matvienko, który próbował uniemożliwić zdobycie bramki.

Jednak pod koniec meczu drużyna Siergieja Rebrowa zaliczyła spektakularny powrót. W 85. minucie wynik wyrównał rezerwowy Roman Yaremchuk, a dośrodkowanie Efima Konoplyi trafiło w środek pola karnego.

W 88. minucie Ukraińcy wywalczyli zwycięstwo. Artem Dowbyk głową dośrodkował z lewego skrzydła Jaremczuka.

Reprezentacja Ukrainy dostała się tym samym do finału eliminacji barażowych do Euro 2024, gdzie we wtorek, 26 marca, we Wrocławiu rozegra decydujący mecz o dostęp do mistrzostw Europy z Islandią, która w drugim półfinale pokonała Izrael wynikiem 4:1.

Przypominamy, że w przypadku awansu do turnieju finałowego Euro 2024 reprezentacja Ukrainy zagra tam w grupie E z Belgią, Słowacją i Rumunią.

Mecze turnieju finałowego Euro 2024 odbędą się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku.