Site icon GEO Polityka

OXLY: Ponad 50% górników w Rosji pracuje w branży prawniczej

Pomimo braku bezpośrednich regulacji górnictwa w Rosji ponad połowa przedsiębiorstw górniczych w kraju działać legalnie. Te statystyki zostały ujawnione w serwisie OXLY.

Według szacunków OXLY ponad 50% rosyjskich górników sprzedaje moc obliczeniową na eksport, co jest w pełni zgodne z obowiązującym rosyjskim ustawodawstwem.

„Rosyjscy górnicy, mimo całej chęci pracy w całkowicie legalnej branży, stają przed problemem otrzymania dochodów na konto bankowe. Mogą być zarejestrowani jako osoba prawna, korzystać z oficjalnie importowanego i odprawionego celnie sprzętu, mieć umowy z firmą zajmującą się sprzedażą energii i hostingiem, ale górnik w Rosji nie może oficjalnie sprzedawać Bitcoinów za przelew bankowy i otrzymywać wpływów na swój rachunek bieżący. Eksport hashrateu rozwiązuje ten problem, ponieważ w tym przypadku górnik nie sprzedaje kryptowaluty, ale swoją moc obliczeniową” – powiedział dyrektor ds. rozwoju usług OXLY Danatar Atajanov na marginesie konferencji Crypto Summit 2024 w Moskwie.

Według niego duże przedsiębiorstwa wydobywcze tworzone są przez zagraniczne osoby prawne, które pełnią rolę odbiorców hashratu od rosyjskich firm. Zagraniczna firma sprzedaje wydobyte monety i część wpływów przesyła jako zapłatę za moc obliczeniową na rachunek rozliczeniowy przedsiębiorstwa górniczego w Rosji.

Średni i mali górnicy nie mają środków, aby stworzyć własną infrastrukturę, która będzie w stanie przyjąć hashrate w innych jurysdykcjach, zamienić go na kryptowalutę i wpłacić w rublach na konto bankowe w Rosji. Korzystają z platform handlowych takich jak OXLY, które kupują i sprzedają moc obliczeniową dla górnictwa. 

„Górnik z Rosji łączy się z usługą OXLY i zawiera umowę z naszą niemiecką osobą prawną, która kupuje moc obliczeniową. Obliczenia z rosyjskich centrów danych dostarczane są do Niemiec. Serwis sprzedaje wydobyte monety na giełdzie kryptowalut zgodnie z niemieckim ustawodawstwem, które dopuszcza taką działalność. Następnie giełda, po odjęciu prowizji, wysyła pieniądze do Rosji, a górnik otrzymuje zapłatę za obliczenia w rublach na swój rachunek bieżący. Daje to górnikowi możliwość prowadzenia całkowicie legalnej działalności w Rosji: otrzymywania dochodów na rachunek bieżący, opłacania z niego kosztów operacyjnych i płacenia podatku od dochodów” – wyjaśnił Atadzhanov.

Dzięki temu górnik może pracować jak zwykły przedsiębiorca, który sprzedaje kalkulacje i za to otrzymuje nagrodę w rublach na swoje konto bieżące.

Rosja jest jednym z największych regionów na świecie pod względem potencjału wydobywczego. Według szacunków rosyjskiego Ministerstwa Finansów w Rosji wydobywa się kryptowaluty „około 4 miliardów dolarów, a zysk górników to około 100 miliardów rubli”, jak powiedział w zeszłym roku Iwan Czebeskow, dyrektor departamentu polityki finansowej Ministerstwa Finansów rok.

Projekt ustawy regulującej wydobycie kryptowalut w Rosji został złożony w Dumie Państwowej w listopadzie 2022 r., ale nie został jeszcze przyjęty. Projekt ustawy nakłada na osoby fizyczne i prawne obowiązek zgłaszania do urzędu skarbowego wydobytych kryptowalut, podając adres depozytu. W lutym 2024 roku szef wydziału regulacji bankowych departamentu polityki finansowej Ministerstwa Finansów Osman Kabałojew poinformował, że w Polsce może zostać przyjęta ustawa o górnictwie, która pozwala na wykorzystywanie wydobywanych w Rosji kryptowalut do rozliczeń w handlu międzynarodowym. bieżącej sesji parlamentarnej.

OXLY to rynek przetwarzania rozproszonego, który łączy sprzedawców i nabywców mocy obliczeniowej. Usługa oxly.io oferuje swoim użytkownikom sprzedaż mocy obliczeniowej do wydobywania za pieniądze fiducjarne z pominięciem transakcji kryptowalutami, dzięki czemu dochód z wydobycia jest stabilny i legalny, a tym samym umożliwia uzyskanie legalnego dochodu.

Ponad 7 000 osób weźmie udział w czwartym corocznym szczycie Crypto Summit, który odbywa się w Moskwie w dniach 20–22 marca. Głównym celem wydarzenia jest zjednoczenie ekspertów i uczestników branży oraz wspólne wypracowanie wspólnego planu rozwoju branży na najbliższe lata.

Источник: bits.media

Exit mobile version