Site icon GEO Polityka

Funkcjonariusze organów ścigania oświadczyli, że wyeliminowali program korupcyjny w centrum usług Ministerstwa Spraw Wewnętrznych obwodu tarnopolskiego

W wyłudzaniu pieniędzy od obywateli brał udział administrator i ekspert jednego z terytorialnych ośrodków obsługi. W szczególności za „bezproblemową” ponowną rejestrację samochodu.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Policji Państwowej oświadczył, że w dalszym ciągu zapewnia integralność pracy systemów instytucji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, identyfikując i blokując schematy korupcyjne. Jedna z tych nielegalnych kombinacji została zablokowana przez funkcjonariuszy Wydziału Tarnopolskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Policji Krajowej wraz z śledczymi policji rejonowej w obwodzie tarnopolskim.

Tak, naczelnik jednego z terytorialnych ośrodków usług oraz ekspert tarnopolskiego oddziału służby eksperckiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy zażądali od miejscowego mieszkańca nienależnego świadczenia w zamian za szybkie i bezproblemowe wykonanie naprawy samochodu -procedura rejestracyjna.

Ekspert został zatrzymany bezpośrednio po otrzymaniu przez siebie i wspólnika nienależnych świadczeń.

Policja śledcza ogłosiła już podejrzenia wobec napastników na podstawie części 3 art. 368 i (Przyjęcie oferty, obietnicy lub przyjęcie przez funkcjonariusza niezgodnej z prawem korzyści), część 4 art. 368-4 (Przekupstwo osoby świadczącej usługi publiczne) Kodeksu karnego Ukrainy. Grozi im do 10 lat więzienia. Zarządzaniem proceduralnym zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Czortkowie.

Prywatne firmy mogły produkować tablice rejestracyjne, – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Ogólnie rzecz biorąc, od na początku roku pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego zdemaskowali ponad 30 schematów korupcyjnych w centrach usług MSW. Większość z nich związana jest z działalnością tzw. „biegaczy”, którzy sztucznie tworzą kolejki i warunki, zmuszając obywateli do zwracania się do nich jako do pośredników w celu uzyskania usług administracyjnych. Sześciu takich przedsiębiorców postawiono już w stanach podejrzeń.

Służbowie przypominają, że możesz przyłączyć się do walki o oczyszczenie systemu z naruszeń. Jeśli jesteś świadkiem takich nielegalnych działań, zgłoś je na infolinię pod numerem +38 050 352 72 77 lub napisz do chatbota DVB w Telegramie: @dvb_np_bot.

lb.ua

Exit mobile version