Zabarny strzelił swojego debiutanckiego gola w Premier League i pomógł Bournemouth w świetnym powrocie przeciwko Luton (wideo)

"Cherry" Do przerwy przegrywali 0:3, ale w drugiej połowie odwrócili losy meczu i wywalczyli zwycięstwo.

Ukraiński obrońca Bournemouth Ilja Zabarny strzelił swojego debiutanckiego gola dla angielskiego klubu. Nasz rodak strzelił gola w przełożonym meczu 17. kolejki angielskiej Premier League (EPL) przeciwko Luton (4:3).

Mecz ten został przełożony z 16 grudnia, kiedy to Kapitan Luton Tom Lockyer zasłabł w drugiej połowiena polu. Mecz ten nie został dokończony i zdecydowano się go powtórzyć w całości.

W pierwszej połowie nowicjusz w elitarnej lidze zaskoczył gospodarzy trzema bramkami: bramki zdobyli Tahith Chong, Chedozie Ogbene i Ross Barkley.< /p>

Jednak po przerwie drużynie Andoniego Iraoli udało się zaliczyć fantastyczny powrót. W 50. minucie bramkę gości przypieczętował Dominic Solanke.

I wtedy w 62. minucie Zabarny zdobył bramkę. 21-letni Ukrainiec skutecznie wykończył piłkę po rzucie rożnym i głową skierował ją do siatki – zawodnik Luton próbował zapobiec bramce, ale po przekroczeniu linii bramkowej wybił piłkę.

Cherries nie poprzestali na tym i jeszcze dwukrotnie trafili w bramkę przeciwnika. W 64. minucie Antoine Semenio oddał celny strzał, a w 83. minucie zdobył podwójną bramkę i zapewnił gospodarzom zdecydowane zwycięstwo.

Recenzja meczu „Bournemouth” – „ Luton”

Po tym zwycięstwie Bournemouth (35 punktów) zajmuje 13. miejsce w Premier League. Luton (21 punktów) znajduje się w strefie spadkowej na 18. pozycji – trzy punkty dzielą zespół od broniącej 17. linii.