Borussia Dortmund pokonała PSV i dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (wideo)

"Jmeli" w drugiej części pojedynku okazała się silniejsza od przeciwnika z Holandii.

Borussia Dortmund w rewanżu pokonała Holenderkę PSV 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mecz na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie zakończył się wynikiem 2:0.

W pierwszym meczu w Eindhoven drużyny te nie wyłoniły najsilniejszego< /strong> (1:1), więc przed drugim meczem mieli równe szanse na awans do kolejnego etapu turnieju.

Jednak już w 3. minucie niemiecki klub objął prowadzenie – Jadon Sancho< /em> przyjął piłkę od Juliana Brandta i po dwóch kontaktach celnie strzelił w lewy dolny róg.

W drugiej połowie Dortmund kontynuował grę aby stworzyć niebezpieczne szanse. W 77. minucie Niklas Fullkrug wykonał rzut wolny z prawej flanki, jednak bramka została anulowana z powodu spalonego.

A jednak w doliczonym czasie gry Bumblebees zakończyli ten mecz. W 90+5 minucie Marco Reus podjął walkę sam na sam z bramkarzem PSV.

Recenzja meczu ” Borussia” Dortmund – PSV

Przypominamy, że losowanie 1/4. i 1/2 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na piątek 15 marca.

Finał Ligi Mistrzów 2023/24 odbędzie się 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie.