Atlético pokonało Inter w rzutach karnych i zostało ostatnim ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów (wideo)

Drużyna Diego Simeone zemściła się na Nerazzurrich w niezwykle dramatyczny sposób. za porażkę w pierwszym meczu.

Atlético Madrytgościło Inter Mediolanw rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów< /silny>. Główny i dodatkowy czas meczu na stadionie Metropolitano w Madrycie zakończył się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 2:1, a w serii rzutów karnych „materacowcy” zgarnęli bilet do ćwierćfinału turnieju – 3:2.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Inter pokonał u siebie Atlético wynikiem 1: 0. Zespół Diego Simeone musiał więc wygrać na własnym boisku, aby zakwalifikować się do kolejnego etapu.

Zadanie „materacowców” stało się trudniejsze w 33. minucie, gdy Federico Dimarco wyprowadził Nerazzurrich na prowadzenie po podaniu Nicolo Barelli.

Hiszpański klub jednak bardzo szybko odpowiedział własną bramką – w 35. minucie Antoine Griezmannzareagował na odbicie piłki w czyimś polu karnym i strzelił do bramki Yanna Sommera.

W drugiej połowie Atlético wywarło szaloną presję na bramkę lider mistrzostw Włoch z nadzieją na zdobycie kolejnego gola i przesunięcie meczu w dogrywkę. Zaowocowało to w 87. minucie, kiedy Memphis Depay wykorzystał podanie Koke i zza pola karnego posłał piłkę w róg bramki Milanu. p>

Tym samym drużyny czekały na dwie dodatkowe okresy po 15 minut, w których nie były w stanie trafić sobie nawzajem do siatki. W rezultacie zwycięzca dwumeczowej konfrontacji został wyłoniony w rzutach karnych.

Piłkarze Atlético strzelili trzy z czterech kopnięć z 11 metrów – Depay, Rodrigo Riquelme i Angel Correa trafili celnie od strzału, a Saul Niguez nie pokonał Sommera.

Z kolei piłkarze Interu nie wykorzystali trzech z pięciu rzutów karnych, co oznaczało dla nich porażkę i eliminację z najbardziej prestiżowego Pucharu Europy. Pomimo celnych strzałów Hakana Calhanoglu i Francesco Acerbiego, zespół Simone Inzaghiego zawiedli Alexis Sanchez, Davy Klassen (nie pokonali bramkarza Atlético Jana Oblaka) i Lautaro Martinez, który ostatnim strzałem posłał piłkę znacznie wyżej od bramki .

< strong>Recenzja meczu „Atlético” – „Inter”

Zostanie dodana wkrótce.

Przypominamy informujemy, że losowanie 1/4 i 1/2 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na piątek, 15 marca.

Finał Ligi Mistrzów sezonu 2023/24 odbędzie się 1 czerwca na stadionie Wembley w Londyn.