Site icon GEO Polityka

Ojciec sprzedawał wiśnie: zastępca opowiedział, jak kupił mieszkanie w centrum Kijowa za 200 tys. dolarów

Twitter LinkedIn VK

W okresie wojny na pełną skalę poseł ludowy z partii „Sługa Narodu”; Władimir Kreidenko przeprowadził się do nowego mieszkania zlokalizowanego w kijowskiej dzielnicy Peczerskiej.

Taką informację podał Bihus.Info, podaje URA-Inform.  

Informacja na ten temat stała się publicznie dostępna dzięki publikacjom żony Kreidenki na Instagramie. Zdjęcia nowego mieszkania posła Ludowego pojawiły się w sieciach społecznościowych pod koniec 2022 roku, jednak w deklaracji za ten okres nie uwzględniono takiego mieszkania.

Dziennikarze dowiedzieli się, że właścicielem posesji od jesieni 2022 roku jest ojciec Władimira Kreidenki. Zdaniem ekspertów, mieszkanie to o powierzchni 111 metrów kwadratowych i wartości około 200 tys. dolarów stało się nowym domem polityka.

Sam Władimir Kreidenko przyznał, że zmienił miejsce zamieszkania, ale twierdzi że stało się to dopiero w styczniu 2023 r., a wcześniej on tylko przyjeżdżał z wizytą.

Według niego jego ojciec miał środki na zakup mieszkania, ponieważ sprzedał swój dom w Melitopolu i był również zaangażowany w działalność gospodarczą udany handel wiśniami. Jednak ze względów technicznych mieszkanie to nie zostało ujęte w deklaracji na rok 2022.

„Rodzice już wcześniej sprzedali dom. Melitopol słynie z wiśni, a mój ojciec zajmował się sprzedażą tych wiśni bezpośrednio ciężarówkami, sprzedawaniem ich do różnych krajów, prowadzeniem interesów” – powiedział parlamentarzysta.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że Zełenski przygotowuje się do całkowitego oczyszczenia przestrzeni informacyjnej: insider ujawnił szczegóły.

Źródło informacji

Exit mobile version