Zatrzymany o krok od zdobycia trofeum: Kostyuk przegrał w finale turnieju w San Diego (wideo)

Marta w trzysetowym meczu nie poradziła sobie z Brytyjką Katie Boulter .

Ukraińska tenisistka Marta Kostyuk nie została zwyciężczynią turnieju WTA 500 w amerykańskim San Diego.

21-latka -stara mieszkanka Kijowa (34. miejsce w WTA) jest w napięciu. W finałowym meczu przegrała z Brytyjką Katie Boulter (49. miejsce w WTA).

Mecz trwał 2 godziny 14 minut. Ukrainiec wygrał pierwszego seta wynikiem 7:5, ale w dwóch kolejnych gemach przegrał 2:6, 2:6.

W trakcie meczu Kostyuk wykonał jeden serwis i trafił 8 podwójne błędy. Było to pierwsze w historii osobiste spotkanie tenisistów.

Recenzja meczu Kostyuk – Boulter

< p>Przypomnijmy, że Marta po raz drugi w swojej karierze wystąpiła w finale turnieju rangi WTA. W ubiegłym roku swój debiutancki tytuł zdobyła w zawodach WTA 250 w Austin.

Przypomnijmy, że w półfinale Kostyuk pokonała piątą rakietę światai pierwszą rozstawioną Amerykankę Jessicę Pegulę w turnieju półfinały.< /p>