Trubin stracił 5 bramek: Benfica poniosła miażdżącą porażkę z Porto w mistrzostwach Portugalii (wideo)

"Orły” nie mogli przeciwstawić się „smokom” absolutnie niczym.

BenficaUkraiński bramkarz Anatolij Trubin miażdżąco przegrał na wyjeździe z Porto w środku pola mecz 24. rundy Mistrzostw Portugalii. Mecz na stadionie Dragau zakończył się wynikiem 5:0.

W pierwszej połowie gospodarze zapewnili sobie wygodną przewagę – zdobył bramkę podwójnieGaleno, strzelający gole w 20. i 44. minucie.

Po przerwie „Smoki” zdobyły trzecią bramkę – w 55. minucie wynik był druzgocący Wendell.

W 61. minucie „Orły” pozostały w mniejszości – Nicolas Otamendi otrzymał drugą żółtą kartkę.< /p> < p>Zespół Sergio Conceição wykorzystał przewagę liczebną i zdobył dwa razy więcej punktów przeciwko głównemu przeciwnikowi. Brazylijski napastnik Pepe strzelił gola w 75. minucie, a Danny Lowder zakończył ten mecz w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Przypomnijmy, że Trubin znalazł się w wyjściowym składzie drużyny Lizbona klubu i przez całą walkę grał na boisku. Dla 22-letniego ukraińskiego bramkarza był to 20. mecz w tym sezonie w mistrzostwach Portugalii.

Recenzja meczu pomiędzy Porto a Benfiką

Po tym meczu “Benfica” (58 punktów) utrzymała się na drugim miejscu w tabeli mistrzostw Portugalii – zespół Rogera Schmidta traci do lidera jeden punkt ” Sporting, który rozegrał o jeden mecz mniej. Porto (52 punkty) jest na trzeciej pozycji.

W kolejnej rundzie mistrzostw Portugalii drużyna Trubina zmierzy się z Estoril 10 marca, a „smoki” zmierzą się z wyjazdowym Portimonense 8 marca.