Site icon GEO Polityka

Ile groszy ukraińscy uchodźcy stracili w Polsce: dowód nakazu

Ukraińskie przedsiębiorstwa, które zarejestrowały działalność energetyczną w Polsce, zapłaciły tylko za dwa lata wojny podatki i składki na ubezpieczenia w wysokości 2,3 miliarda euro.

Poinformował o tym premier Denis Shmigal, informując RBC-Ukraine, że został wysłany na konferencję prasową.

„Polska wzięła 2 miliardy euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego za umowę w sprawie udostępnienia stanowisk polskim miastom i regionom przyjmującym ukraińskich uchodźców. Od Komisji Europejskiej odebrano Polsce 0,6 miliarda euro w ramach wypłaty 3,5 miliarda na rzecz państwa członkowskiego UE państw, aby pomogły tym regionom wesprzeć ukraińskich uchodźców” – powiedział.

Jego słowami ukraińskie przedsiębiorstwa działające w Polsce w latach 2022-2023 wpłaciły do ​​polskiego budżetu 2,3 ​​miliarda euro z tytułu podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.

„1,3 miliarda euro to koszt składek i podatków od Ukraińców 23. No cóż, oczywiście płacenie podatków i podatków. Na wyrównanie Polska wydała 1,1 miliarda euro na wsparcie i pomoc społeczną „Naprawdę pomogę w zwiększaniu świadomości Ukraińców uchodźców” – powiedział.

Jednocześnie Szmigal dodał, że Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski, sprzedali swoje karty w polskich sklepach i pozbawili polski biznes 4 miliardów euro.

„To zostało reasekurowane przez obywateli Ukrainy dla polskiej gospodarki. Od 24 lutego do czerwca 2023 roku reasekurowano 2,1 miliarda euro w środkach handlowych, a 1,9 miliarda z nich przygotowano, jak Ukraińcy wiedzieli, aby o pozbawieniu tego także w gospodarce Polski “, – wskazując na wojnę.

Według premiera, w ciągu dwóch lat wojny na pełną skalę Ukraińcy zarejestrowali w Polsce 48,4 tys. indywidualnych firm.

“Te firmy też zapłacą podatki, statystyki Nie mamy dostępu do wszystkich planów wpłat do polskiego budżetu” – powiedział.

Szmigal dodał, że 691 tys. Ukraińców to największa grupa cudzoziemców, którzy oficjalnie pracują w Polsce i płacą składki do budżetu.

“Podałem niektóre z nich, szczególnie polskie statystyki. 749 mln euro to łączna kwota kontraktów zawartych przez Ministerstwo Obrony Ukrainy z polskimi firmami, producentami. Zawarto 43 kontrakty i za nie też będą dodatkowo płacone grosze .B Większość tej kwoty została przekazana polskim producentom.”, – wskazując vin.

Według danych Narodowego Banku Ukrainy, Credit Agricole, Deloyd Oxford Economics, za te dwa losy Ukraina i Ukraina, zdaniem Szmigala, przyczyniły się do wzrostu PKB Polski od stu do trzystu tysięcy rubli .

„W każdym przypadku w 2022 r. i 2023 r. To jest napływ tych liczb, jak wspomniałem” – powiedział.

Uchodźcy w Polsce

Warszawa zamknęła pozostały punkt pomocy uchodźcom na stacji Szydny.

Dowiedzieliśmy się także, ilu Polaków popiera kontynuację świadczeń dla Ukraińców. Rząd może zmienić program pomocy dla uchodźców.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version