Pierwsze zwycięstwo w sezonie: „Minai” większością pokonał „Metalist 1925” (wideo)

Outsider w końcu przerwał swoją passę bez zwycięstwa.

Minay pokonała Metalist 1925 w meczu u siebie 19. rundy ukraińskiej Premier League (UPL). Mecz na Minai Arena zakończył się wynikiem 2:0

Gospodarze objęli prowadzenie w pierwszej połowie. W 31. minucie Sergei Korniychuk pięknym strzałem w najbliższy górny róg po podaniu na lewą flankę pola karnego od Kirilla Prokopczuka.

W drugiej połowie drużyna Charkowa pozostawała w mniejszości – w 59. minucie Rostislav Rusin otrzymał drugą żółtą kartkę za sygnał zezwalający na grę w środku pola.

p>

Pod koniec meczu Zakarpacie ostatecznie usunęli pytanie o zwycięzcę – przy stanie 90+1- w setnej minucie dokończył Evgeniy Skiba rzut rożny z prawego skrzydła głową pod poprzeczką.

Recenzja meczu „Minaj” – „Metalist 1925”< /strong>

Dla „Minaya” to pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie UPL. Do tego czasu Zakarpacki klub zanotował 9 porażek i 7 remisów.

Zespół Zeljko Ljubenovica zajmuje ostatnie, 16. miejsce z 10 punktami. „Metalist 1925” (15 punktów) zajmuje 13. miejsce.

W kolejnej rundzie Minai zmierzą się 7 marca z „Zaryą”. Dzień później ekipa Wiktora Skripnika spotka się z LNZ.