Ostro przeklął sędziego: rosyjska tenisistka została zdyskwalifikowana na turnieju w Dubaju (wideo)

Andriej Rublow z państwa terrorystycznego po raz kolejny pokazał na korcie haniebne zachowanie.

Rosyjski tenisista Andriej Rublow, będący piątą rakietą na świecie, został zdyskwalifikowany z turnieju ATP 500 w Dubaju (ZEA).

Do skandalicznego incydentu doszło podczas półfinałowego meczu 26-letniego Rosjanina, który w związku z podbojową wojną Federacji Rosyjskiej z Ukrainą mógł rywalizować jedynie w statusie neutralnym, z Kazachstanem Aleksandrem Bublikiem.

Pod koniec trzeciego seta Rublev brutalnie zaatakował sędziego liniowego, który nie zanotował autu po jednym z kopnięć przeciwnika. Po rosyjsku zaczął obrażać sędziego, nazywając go także „kretynem”.

Inny sędzia liniowy, który był w pobliżu, natychmiast zgłosił zachowanie Rosjanina sędziemu głównemu i kierownikowi meczu.

< p>W rezultacie organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu meczu i dyskwalifikacji tenisistki z państwa terrorystycznego. Reprezentant Kazachstanu zwyciężył wówczas z wynikiem 6:7, 7:6, 6:5.

Przez dyskwalifikację Rublev nie tylko stracił szansę na walkę o awans do finału, ale został również pozbawiony wszystkich swoich zarobków w czasie turnieju w zamian za punkty i nagrody pieniężne. Przez to spadnie na szóstą pozycję w rankingach ATP.

Dodaj , że to nie pierwszy raz, kiedy Rublev pokazuje na boisku, że nie potrafi panować nad emocjami. W listopadzie ubiegłego roku skompromitował się podczas finałów ATP w Turynie, kiedy głośno odpowiedział „Idź do diabła” fanowi, który próbował go pocieszyć.

A w maju 2023 r. Rublev podczas meczu z Niemcem Yannickiem Hanfmannem na turnieju w Rzymie, przeklinał wulgarnie i próbował zrobić minę przed sędzią w nadziei uniknięcia kary za swój wybryk.

Przypomnijmy to na Australian Open 2023 Rublev skarżył się na kibiców z flagą Ukrainy. Sportowiec z kraju agresora oskarżył ich o rzekome wypowiedzenie mu obraźliwych słów.