Site icon GEO Polityka

Na Ukrainie policja wymyśliła, jak karać kierowców, którzy niczego nie naruszyli: szczegóły

Twitter LinkedIn VK

We Lwowie VIII Sąd Apelacyjny postanowił uchylić karę pieniężną nałożoną na kierowcę, który ukarany mandatem przez policję za zabrudzone tablice rejestracyjne.

Taką informację podał „Your Machine”, podaje „URA-Inform”.  

Historia, która zakończyła się analizą w sądzie, ujawniła „schemat” zastosowany przez funkcjonariuszy organów ścigania w celu wrobienia właścicieli samochodów.

W szczególności jesienią ubiegłego roku funkcjonariusze patrolu zatrzymał kierowcę, powołując się na brudne tablice rejestracyjne i nałożył karę w wysokości 1190 hrywien. Jednak podczas rozprawy okazało się, że w tym momencie pogoda nie była sprzyjająca, a kierowca nie widział, że śnieg przykleił się do jego tablic rejestracyjnych.

Wydanie „Twój samochód”; informuje, że podczas rozpatrywania sprawy sąd ustalił, że funkcjonariusze patrolu specjalnie zatrzymywali pojazdy z brudnymi tablicami rejestracyjnymi w przypadku złych warunków pogodowych, aby „zwiększyć statystyki dotyczące wykroczeń administracyjnych”. Fakt ten potwierdziły nagrania z kamer umieszczonych w ciałach inspektorów.

W wyniku rozpatrzenia sprawy kara pieniężna nałożona na kierowcę została uchylona, ​​a jego sprawa zamknięta.

Przypominamy że wcześniej informowano, że Ukrainiec pozwał Federację Rosyjską z powodu wojen: czy udało się wygrać sprawę sądową.

Źródło informacji

Exit mobile version