Mecz La Liga „Valencia” – „Real” zakończył się głośnym skandalem po nieuznanej bramce (wideo)

"Kremowy” strzelił zwycięskiego gola, ale chwilę wcześniej sędzia odgwizdał ostatni gwizdek.

Mecz 27. rundy hiszpańskiej La Liga pomiędzy Valencią Ukraiński napastnik Roman Jaremczuk i Real MadrytUkraiński bramkarz Andriej Łunin zakończyli się wielkim skandalem.

Drużyny rozdzieliły się po zaciętym remisie wynikiem: 2:2, a jedną z bramek „nietoperza” zdobył Jaremczuk. Co prawda w ostatnich sekundach meczu Los Blancos byli bliscy wywalczenia zwycięstwa, jednak po kontrowersyjnej decyzji sędziego musieli zadowolić się remisem.

W 90+9 minucie, kiedy drużyny rozegrał już siedem minut w przerwie, pomocnik Realu MadrytJude Bellinghamstrzelił zwycięskiego gola, głową po dośrodkowaniu Brahima Diaza. Jednak na chwilę przed uderzeniem Anglika sędzia główny meczu, Jesus Gil Manzano, odgwizdał ostatni gwizdek, przez co bramka nie została uznana.

Piłkarze Realu Madryt, w tym Lunin, natychmiast pobiegli do sędziego, aby wyrazić swoje skargi. W rezultacie Bellingham otrzymał od razu czerwoną kartkę za kłótnię z sędzią, a napastnik Madrytu Joselu otrzymał żółtą kartkę.

W protokole meczu po meczu sędzia odnotował, że Bellingham krzyknął na niego: „To pieprzony gol .” Jednocześnie Real zamierza odwołać się od czerwonej kartki Jude. Zdaniem madryckiego klubu Anglik nie obraził sędziego.

Po zakończeniu meczu główny trener Realu Madryt Carlo Ancelotti przyznał, że taki epizod miał miejsce po raz pierwszy w jego karierze.

„Nie ma o czym mówić specjalnie, to coś bezprecedensowego. Wygraliśmy „Odbił się, był w posiadaniu piłki i mecz powinien zakończyć się, gdy Valencia weszła w posiadanie piłki. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, nie mam nic więcej do dodania” – powiedział Ancelotti AS. .

W tym samym czasie trener odbijania piłki Ruben Baraja był mniej kategoryczny.

„Widziałem to wyraźnie, widziałem, jak sędzia gwizdnął przed serwisem. Dał im także 5 minut na dokończenie pierwszą połowę, w której Real strzelił nam gola. Tak zadecydował sędzia i nie ma nic więcej do powiedzenia” – powiedział Baraja.

Po tym meczu Real Madryt (66 punktów) prowadzi w La Liga, 7 punktów przewagi nad Gironą Ukraińcy Artem Dovbik i Wiktor Cygankow, którzy grali jeden po drugim, walka jest mniejsza. Valencia (37 punktów) zajmuje dziewiątą pozycję.

W kolejnej rundzie mistrzostw Hiszpanii Los Blancos zmierzy się z Celtą Vigo 10 marca, a drużyna Baraji dzień wcześniej zmierzy się u siebie z Getafe.