„Dynamo” zemściło się na „Czernomorcu” i awansowało na trzecie miejsce w UPL (wideo)

Błąd bramkarza opuścił „żeglarzy” bez punktów w meczu z gigantami stolicy.

Dynamopokonało Czernomorec u siebie w 19. kolejce Ukrainy Premier League (UPL). Mecz na stadionie Walerija Łobanowskiego w Kijowie zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w pierwszej połowie strzelili „biało-niebiescy”. W 37. minucie bramkarz odeskiego klubu Daniil Varakuta wypuścił piłkę z rąk po podaniu z prawej flanki Nazara Voloshina, a Vladimir Shepelev dokończył piłkę w pustą siatkę.

< p>Dynamo mogło wygrać z dużą przewagą, ale nie wykorzystało swoich szans. Największą szansę miał Władimir Brażko w 71. minucie, ale trafił w słupek.

W ten sposób drużyna Aleksandra Szowkowskiego zemściła się na „żeglarzach” za porażkę w pierwszej rundzie aktualnych Mistrzostw Ukrainy. Następnie „Dynamo” w Odessie przegrało z „Czernomorec” wynikiem 2:3.

Recenzja meczu „Dynamo” – „Czernomorec”

Po tym zwycięstwie Dynamo (34 punkty) awansowało na trzecie miejsce w UPL, pokonując Polesie (33 punkty) w lidze rankingi. Kijowska drużyna traci trzy punkty do lidera Krivbass, ale ma za sobą dwa mecze do rozegrania. Czernomorec (23 punkty) jest na dziewiątym miejscu.

W kolejnej rundzie Dynamo zmierzy się z Wieresem 7 marca, a drużyna Romana Grigorczuka 9 marca zmierzy się z Worsklą.